اهم اخبار

روسیه یکی از بزرگترین برداشت های غلات خود را در پیش دارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مرکز تحقیقات «روس آگروترانس» روسیه اعلام کرد این کشور توانایی برداشت ۱۲۷.۵ میلیون تن غلات را در سال جاری میلادی دارد که یکی از بزرگترین برداشت های روسیه است.برداشت گندم روسیه در سال جاری میلادی احتمالاً ۸۱ میلیون تن خواهد بود.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود تولید غلات در روسیه در سال جاری میلادی به بالاترین حد برسد و این کشور ۷۸ میلیون تن گندم تولید کند.

 وزارت کشاورزی آمریکا پیش‌بینی خود در ماه جولای را ۱٫۵ میلیون تن افزایش داد و اعلام کرد صادرات گندم روسیه ۱٫۵ میلیون تن دیگر در سال جاری میلادی افزایش می یابد و به ۳۷٫۵ میلیون تن می رسد.

در همین حین، پیش‌بینی این وزارتخانه از تولید گندم جهان ۳٫۵ میلیون تن در فصل برداشت ۲۰۲۱-۲۰۲۰ کاهش یافته است.

 تحلیلگران روسیه انتظار دارند برداشت گندم این کشور حداقل ۳ میلیون تن افزایش یابد. طبق گفته ایگور پاونسکی، مدیرعامل مرکز تحقیقات «روس آگروترانس»، شرکت عمده حمل و نقل غله و محصولات کشاورزی روسیه، این کشور توانایی برداشت ۱۲۷٫۵ میلیون تن غلات را در سال جاری میلادی دارد که یکی از بزرگترین برداشت های روسیه است. رکورد برداشت غلات روسیه ۱۳۵٫۵ میلیون تن است که در ۲۰۱۷ به آن رسید. برداشت گندم روسیه در سال جاری میلادی احتمالاً ۸۱ میلیون تن خواهد بود. ۸۶ میلیون تن گندم در ۲۰۱۷ در این کشور برداشت شد.

پاونسکی با اشاره به رکورد برداشت در روسیه مرکزی و منطقه ولگا گفت:« وزارت کشاورزی آمریکا به طور واضح برداشت ما را بسیار پایین در نظر گرفته است». وی اشاره کرد ۲۹٫۴ میلیون هکتار زمین در سال جاری برای کشت گندم استفاده شده است. طبق گزارش روس استات، اداره آمار روسیه، این رقم ۱٫۳ میلیون هکتار بیشتر از زمین هایی است که در ۲۰۱۹ به  گندم اختصاص داده شده بود.

 وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد از دوازدهم ماه اوت، غلات از ۴۸ درصد از زمین ها برداشته شده که بیش از همین زمان در سال گذشته است. این وزارتخانه پیش بینی خود از برداشت غلات در روسیه را تغییری نداده و همان ۱۲۲٫۵ میلیون تن اعلام کرده است.

سرویس خبری: بین الملل

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *