اهم اخبار

رونمایی از نهاده دامی باقالای مصری توسط روسیه در نمایشگاه دام و طیور ایران

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

قائم مقام کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: در نمایشگاه دام، طیور و آبزیان امسال از نهاده دامی باقالای مصری توسط شرکت کنندگان روسی رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، مهدی مسعودی قائم مقام کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان در نشست خبری نمایشگاه تخصص خوراک دام اظهار داشت: در این نمایشگاه تولید کنندگان خارجی و داخلی به مدت  سه روز آخرین دست آوردهای خود را در زمینه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان ارائه می‌کنند و علاقمندان می توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۸  از این نمایشگاه واقع در ضلع جنوبی پارک گفتگوی تهران حضور به عمل آورند. 

وی افزود: در نمایشگاه امسال نیز مانند روال سال های گذشته سمینار های تخصصی برای ارائه آخرین دستاورد های بخش تولیدات خوراک دام، طیور و آبزیان برگزار می شود. 

قائم مقام کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: در این نمایشگاه برای اوین بار، جایگزین سویایی وارداتی که امکان تولید داخل آن در کشور وجود دارد و توسط شرکت کنندگان روسی معرفی می‌شود.

وی تصریح کرد: باقالای مصری می تواند تا ۱۵ درصد در جیره خوراک طیور جایگزین کنجاله سویایی وارداتی شود و صرفه جویی ارزی برای کشور فراهم آورد.

وی گفت: این محصول بعد از معرفی در این نمایشگاه توسط وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور برای قرار گیری در جیره غذایی طیور کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

مسعودی با توجه به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده های دامی در بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: کارخانجات می توانند با فرآوری نهاده های خام دامی، میزان بهره وری تولیدات دام و طیور را  افزایش دهند که این امرمی تواند در نهایت به کاهش واردات منجر شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده های دامی حذف شود منشا اتفاقات بزرگی در صنعت دام و طیور کشور است اما اینکه این رویداد باعث چه اتفاقی برای مصرف کننده می شود باید دولت به معیشت مردم توجه لازم را داشته باشد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *