اهم اخبار

رکوردزنی صادرات غلات روسیه باوجود تحریم‌ها

بدون دیدگاه

وزیر کشاورزی روسیه اعلام کرد: مسکو در سال زراعی جولای ۲۰۲۲ تا ژوئن ۲۰۲۳، با وجود تشدید تحریم‌های غرب، رقم بی‌سابقه‌ غلات به بازارهای جهانی عرضه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی، دیمیتری پاتروشف، وزیر کشاورزی روسیه اعلام کرد، مسکو در سال زراعی جولای ۲۰۲۲ تا ژوئن ۲۰۲۳، با وجود تشدید تحریم‌های غرب، رقم بی‌سابقه‌ غلات به بازارهای جهانی عرضه کرده است.

به گفته این مقام روس، این حجم از غلات به کشورهای دوست صادر شده است.

پاتروشف به خبرنگاران گفت: در مورد صادرات، ما یک حجم کاملا بی‌سابقه غلات تحویل دادیم که ۶۰ میلیون تن است.

این امر سبب شد تا درآمدهای صادراتی ما به میزان قابل توجهی افزایش یابد. درآمدهای صادراتی ما تا پایان سال ۲۰۲۲ در مجموع به بیش از ۴۱ میلیارد دلار رسید.

به گفته این مقام روس، روسیه مسیر صادراتی محصولات کشاورزی خود را به کشورهایی که از تحریم‌های غرب علیه مسکو حمایت نکرده‌اند، تغییر داده‌اند. این کشور ۸۷ درصد این رقم صادرات را دریافت کرده‌اند که این کشور شامل چین، ترکیه، مصر، بنگلادش، الجزایر و پاکستان بوده است.

پاتروشف ماه گذشته گفته بود، تولیدکنندگان روسی روابط مستمری با شرکای خارجی قابل اعتماد و مسئول ایجاد کرده‌اند. روسیه در سال ۲۰۲۲ جایگاه خود به عنوان صادرکننده خالص محصولات کشاورزی را حفظ کرد.

برداشت غلات سال گذشته در روسیه رکورد ثبت کرد و کشاورزان بیش از ۱۵۰ میلیون تن غلات از جمله بیش از ۱۰۰ میلیون تن گندم برداشت کردند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: راشاتودی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *