اهم اخبار

رکورد تخلیه گندم در بندر امام شکسته شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به رکورد مجتمع بندری امام خمینی (ره) در زمینه تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای اساسی گفت: هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با تخلیه ۲۶ هزار و ۹۰۵ تن از یک کشتی حامل گندم طی یک شبانه‌روز رکورد بی‌سابقه‌ای در زمینه تخلیه این محصول به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، داود چگنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مقدار بالاترین تناژی است که از یک کشتی حامل گندم در بنادر کشور تا کنون تخلیه شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری سه فروند کشتی حامل گندم به میزان نزدیک به ۲۰۰ هزار  تن در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده است.

چگنی تصریح کرد: در حال حاضر ۸ کشتی حامل انواع کالاهای اساسی با تناژ ۵۳۳ هزار و ۲۱۵ تن در اسکله‌های کالاهای اساسی  بندر امام خمینی (ره) در حال تخلیه هستند که طی سه روز آینده کار تخلیه آن‌ها به پایان می‌رسد.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به آمادگی تجهیزاتی و برخورداری این مجتمع بزرگ بندری از تجهیزات پیشرفته و قدرتمند خاطرنشان کرد: به طور میانگین روزانه ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) تخلیه می‌شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۷ فروند کشتی حامل گندم با تناژ نزدیک به دو میلیون تن محمولات خود را در ابن بندر بزرگ تجاری تخلیه و با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی همکار به اقصی نقاط کشور ارسال شد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *