اهم اخبار

رییس اتاق بازرگانی ایران:مدیران ماندگار اهداف انسانی را اولویت قرار می‌دهند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رییس اتاق بازرگانی ایران ضمن برشمردن ویژگی‌های کارآفرینان و فعالان اقتصادی نمونه عنوان کرد که مدیران ماندگار کسانی هستند که در راه اداره یک سازمان در درجه اول اهداف سازمانی، اجتماعی و اقتصادی را دنبال کنند.

به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی امروز (سوم بهمن‌ماه) در مراسم اعطای تندیس و نشان امین‌الضرب به کارآفرینان برتر و تجلیل از پیشکسوتان اقتصاد به مناسبت ۱۳۳ سالگی تاسیس اتاق بازرگانی تهران ضمن تسلیت به مناسبت درگذشتگان تعدادی از آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو، گفت: باید از برگزاری این مراسم که اقدامی بدیع و به‌جا از سوی هیات رئیسه اتاق تهران است تشکر کنیم. امیدواریم روز به روز تمامی اتاق‌های بازرگانی کشور به توفیقات جدید دست پیدا کنند.

وی افزود: خوشحالم امروز در جایگاهی سخن می‌گویم که ۱۳۳ سال پیش یکی از فرزندان این مرز و بوم (امین‌الضرب) اندیشه و عمل را بهم آمیخت و به دنبال بالندگی کشور بود. حاج امین‌الضرب با برخورداری از اخلاق، صبر توانست حاکمیت دوران خود را متقاعد کند که نهادی جوشیده از فعالان بخش خصوصی در ایران رشد کند.

رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: او توانست پیگیرانه و مسئولانه با احترام به مالکیت فردی از سوء‌استفاده‌های اداری جلوگیری کند و پارلمان بخش خصوصی را بنیان‌گذاری کند. باید این سوال را پرسید که چه مدیرانی می توان در چنین عرصه هایی ماندگار شد؟ مطمئنا این ماندگاری با مقام و مکنت امکان پذیر نیست. مدیران ماندگار کسانی هستند که در راه اداره یک سازمان در درجه اول اهداف سازمانی، اجتماعی و اقتصادی را دنبال کنند، اهدافی که در جهت تعالی انسانی باشد و از طریق آن ها سازمان و جامعه را ارتقا دهد.

شافعی تصریح کرد: مدیران ماندگار کسانی هستند که تعادل لازم را بین احساس و منطق، امور شخصی و اجتماعی و معیشت و فضیلت را به نفع رستگاری انسان‌ها دنبال کنند. توازن و هم‌وزنی مادی و معنوی عشق و عقل تراز تمدن بشریت است. از هر صنف و گروهی نقش عشق بیش از عقل در کامیابی انسان‌ها موثر است و فکر بدون احساس ایجاد حرکت شتابنده نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم به تعدادی کارآفرینان و فعالان اقتصادی پیشکسوت تندیس و لوح امین‌الضرب به پاسداشت زحمات این افراد اعطا شد که اسامی آنها به شرح زیر است:

در بخش پیشکسوتان: علاء میرمحمد صادقی، محسن خلیلی، علی‌اکبر رفوگران، اصغر قندچی، علی رحیمیان، علی حاج سید سلیمانی، اسدالله عسگر اولادی، عباس سعیدی نژاد، ابراهیم عسگریان، مهدی حریری، عزیزالله علاء‌الدینی و رحمان گلزار مورد تجلیل قرار گرفتند و لوح امین‌الضرب به آنها اهدا شد.

همچنین در بخش پژوهشگری اقتصاد از علی‌اصغر سعیدی، موسی غنی‌نژاد و علیرضا بختیاری تجلیل شد. در بخش دیگری نشان و لوح امین‌الضرب به امیرمنصور عطایی، رضا رضایی، عباس موسوی رهپیما، غلامعلی سلیمانی، مرتضی سلطانی و محمدمهدی فنایی اهدا شد

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *