اهم اخبار

رییس انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی: داخلی سازی ۹۵ درصدی ماشین آلات کشاورزی

بدون دیدگاه

حمیدرضا نامی گفت: بیش از ۹۵ درصد ماشین آلات مورد نیاز کشور در حوزه کشاورزی را داخلی سازی کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از مهر؛ حمیدرضا نامی، رئیس انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی گفت: برای به روز رسانی دانش در این حوزه باید تجهیزات جدید وارد کشور شود تا انتقال فناوری رخ دهد. ایران عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی است، این انجمن فقط ۱۵ عضو صاحب نام در حوزه ماشین آلات کشاورزی دارد و عضویت ایران به معنای این است که ما تولیدکننده‌ای هستیم که در جهان حرف برای گفتن داریم.

نامی همچنین با اشاره به کمبود تراکتور برای کشاورزان گفت: تراکتور در کشور تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده است، زیرا با وجود اینکه برای این محصول نیاز بالایی نداریم، اما تقاضا داریم. سرکوب قیمت تراکتور بر خلاف تورم حاکم بر کشور در سال‌های گذشته باعث شد اختلاف قیمت ایجاد و تراکتور از ابزار کشاورزی به ابزار سفته بازی تبدیل شود.

وی ادامه داد: اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد باعث جذابیت برای دلالان شد و تقاضای تراکتور بالا رفت، از طرفی تراکتورهای فرسوده هم از رده خارج نمی‌شوند و این امر موجب انباشت تراکتور فرسوده در بازار آزاد شده است. عمر مفید تراکتور ۱۳ است، اما تراکتورهایی داریم که بیش از ۴۰ سال در حال تردد هستند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی عنوان کرد: ماشین آلات کشاورزی در حوزه استانداردها به ۲ بخش تقسیم می‌شوند، ماشین آلاتی که موتور دارند و تردد جاده‌ای انجام می‌دهند دارای استانداردهای اجباری هستند، اما سایر ادوات استاندارد اجباری ندارند و کیفیت آنها بر اساس استانداردهای شرکت سازنده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: مهر

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *