اهم اخبار

رییس سازمان ملی استاندارد: ذرت‌های آلوده مرجوع و یا امحا می‌شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به وجود مقادیری ذرت آلوده وارداتی در کشور گفت: به دستور رییس جمهوری، این انبارها به کشور صادرکننده ارجاع داده و یا امحاء می‌شود .

به گزارش اگروفودنیوز،نیره السادات پیروزبخت در حاشیه مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر پژوهشگاه استاندارد در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بررسی ها برای چگونگی انهدام این ذرت ها در دستور کار است، افزود:  طبق دستور رییس جمهوری این ذرت ها می بایست منهدم یا مرجوع شوند و قرار نیست و نبوده که این ذرت  ها مورد استفاده قرار گیرند.

وی در ادامه به سهم ایران در بازار حلال جهانی اشاره کرد و افزود: سهم ما در این بخش  به صورت واضح زیاد نیست؛ به این دلیل که  هر تولیدی که در ایران انجام می شود، از غذا گرفته تا پوشاک و خدمات مانند هتل داری تابع ضوابط شرع مقدس اسلام بوده و در ذات خود حلال است.

پیروز بخت با بیان اینکه ۴۲ گواهی مشترک در این خصوص با وزارت جهاد کشاورزی داریم، اظهار داشت: کشورهایی مانند روسیه و ارمنستان خواستار صدور گواهی برای گرفتن سهم از بازار حلال شدند وقتی این گواهی صادر می شود صادرات ما به این سمت گرایش می یابد.

وی ادامه داد: کالاهای زیادی مانند لبنیات صادر می کنیم اما بدون گواهی حلال ولی در ذات حلال هستند، بنابراین گواهی ها را بگیرندو سهم ما از این بازار بیشتر می شود.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *