اهم اخبار

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون جهادکشاورزی خبر داد:اختصاص تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان بخش کشاورزی در سال ۹۷

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرد: سال آینده ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یابد.

، کامبیز عباسی افزود: از این مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان از محل خط اعتباری و نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با کامزد چهار تا ۶ درصد تامین شود.
وی اظهار داشت: اولویت در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با نرخ کارمزد چهار تا ۶ درصد با فناوری های نوین در بخش کشاورزی است.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: ظرف پنج سال اخیر ماهانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی سرمایه گذاری شده که معادل ۱۰ برابر سرمایه گذاری دولت قبلی(دهم) در بخش مکانیزاسیون است.
بنا بر اعلام وزارت جهادکشاورزی، عباسی افزود: با این میزان سرمایه گذاری در دولت های یازدهم و دوازدهم ضریب مکانیزاسیون به ۱٫۶۲ اسب بخار در هکتار رسیده است.
به گزارش ایرنا، در دولت یازدهم ردیف اعتباری مستقلی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی تعلق گرفت به شکلی که برای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با محوریت اقتصاد مقاومتی از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ به تدریج چهار خط اعتباری به این بخش اختصاص یافت.
خط اول اعتباری در سال ۱۳۹۲ به ظرفیت هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال(۷۵۰ میلیارد تومان)، خط دوم اعتباری به میزان هشت هزار میلیارد ریال (۸۰۰ میلیارد تومان) در سال ۱۳۹۳، خط سوم اعتباری در سال ۱۳۹۴ به میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال( یک تریلیون تومان) و خط اعتباری چهارم در سال ۱۳۹۵ به مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال(۱۲۰۰ میلیارد تومان) تخصیص یافته است.
در دولت دوازدهم نیز خط اعتباری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای توسعه و نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی در سال ۱۳۹۶ به این بخش تعلق گرفت.
این درحالیست که آمارها نشان می دهد سالانه ۲۵ هزار میلیارد ریال تقاضای تسهیلات برای توسعه و نوسازی ماشین آلات کشاورزی وجود دارد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *