اهم اخبار

سامانه «ستکاوا» راه اندازی شد

بدون دیدگاه

سامانه تامین و توزیع کالاهای اساسی(ستکاوا) برای عرضه کالاهای اساسی راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از صداوسیما، کمال ربانی‌زاده، رئیس قرارگاه رصدخانه کشاورزی گفت: با راه اندازی سامانه «ستکاوا» یا سامانه تامین و توزیع هوشمند کالاهای اساسی، فروشگاه‌های پروتئینی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های میادین میوه و تره‌بار عضو این سامانه در تهران می‌توانند از عرضه کننده اصلی مرغ منجمد با قیمت مصوب هر کیلو ۴۰ هزار تومان را خریداری کنند.

او گفت: تامین کنندگان و تولید کنندگان از طریق این سامانه، مرغ منجمد را از امروز چهارشنبه و مرغ گرم را از هفته آینده با قیمت مصوب به فروشگاه‌های پروتئینی سطح شهر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین تره‌بار و دانشگاه‌ها به منظور تنظیم بازار در استان تهران تحویل می دهند.

آقای ربانی‌زاده اظهار داشت: مرغ منجمد هر کیلو ۴۵ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد و مرغ گرم نیز با قیمت مصوب سازمان تعزیرات در این سامانه عرضه خواهد شد.

رئیس قرارگاه رصدخانه کشاورزی تصریح کرد: این اقدام به منظور تنظیم بازار، کنترل قیمت و حذف واسطه‌ها صورت می‌گیرد و تمام مراحل تامین، تولید، توزیع تا مصرف کننده هر لحظه رصد و پایش می‌شود.

وی با بیان این که تاکنون نام نزدیک به ۴ هزار فروشگاه پروتئینی در استان تهران را فهرست کرده‌ایم، گفت: مشخصات کامل بیش از یک هزار فروشگاه پروتئینی سطح شهر و همچنین تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های میادین میوه و تره‌بار، صحه‌گذاری و در سامانه ستکاوا ثبت شده که می‌توانند از طریق این سامانه درخواست خرید مرغ منجمد و مرغ گرم دهند.

رئیس قرارگاه رصدخانه کشاورزی اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام نیز مرغ منجمد را به طور عمده و به میزان نیاز و کشش بازار از طریق این سامانه عرضه می‌کند.

وی تصریح کرد: به مرور زمان عرضه عمده سایر محصولات اساسی مانند برنج، شکر و روغن نیز از طریق سامانه ستکاوا صورت می‌گیرد.

ربانی‌زاده در همین حال گفت: سایر فروشگاه‌های پروتئینی و یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز می‌توانند برای عضویت، درخواست و مشخصات کامل خود را به ادمین این سامانه ارایه دهند.

وی اذعان داشت: در فازهای بعدی عرضه عمده مرغ منجمد و گرم به فروشگاه‌های پروتئینی و زنجیره‌ای در سایر استان‌های کشور اجرا می‌شود.

بنابراین گزارش، فروشگاه‌های پروتئینی و زنجیره‌ای متقاضی برای عضویت و ثبت‌نام در سامانه ستکاوا می‌توانند به آدرس setkava.com و یا setkava.ir مراجعه کنند.

گفتنی است وزارت جهاد کشاورزی این سامانه را راه اندازی کرده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: صداوسیما

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *