اهم اخبار

سامانه پیام کوتاه تعیین اصالت کود راه اندازی شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
[heading]وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد : سامانه پیام کوتاه تعیین اصالت کود با هدف ساماندهی و نظارت بر بازار کود مصرفی بخش کشاورزی توسط موسسه تحقیقات خاک و آب این وزارتخانه راه اندازی شد.[/heading]
 به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی؛ با راه اندازی سامانه پیام کوتاه ثبت کود، خریداران برای اطمینان از اصالت انواع مواد کودی خریداری شده می توانند شماره ثبت برچسب روی بسته کود را به شماره ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ پیامک کنند.
خریداران می توانند در این سامانه با ارسال اطلاعات و مشخصات ماده کودی مورد نظر از تقلبی نبودن محصول خریداری شده، اطمینان حاصل کنند.
این گزارش می افزاید: اقدام مزبور در بهبود وضعیت تولید، عرضه و مصرف مواد کودی موثر و از هزینه های اضافی کشاورزان در خرید و مصرف کودهای تقلبی و بی کیفیت و زیان رسان به محیط زیست ،جلوگیری می کند.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی آیین نامه ثبت و کنترل کیفی انواع مواد کودی را ۲۱ آذرماه سال ۹۳ ابلاغ کرد و بر لزوم ثبت، کنترل کیفی، ساماندهی تولید، توزیع مواد کودی و ارتقاء کیفیت آنها، با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود تاکید کرد.
طبق این آیین نامه؛ مؤسسه تحقیقات خاک و آب مأمور شد تا ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ آئین نامه مزبور شیوه نامه اجرایی ثبت مواد کودی در کشور را تدوین و ابلاغ کند و متعاقب آن تمام تولید کنندگان و واردکنندگان مواد کودی موظف به ثبت تمامی مواد کودی تولیدی و وارداتی خود در این مؤسسه شدند.
همچنین براساس آیین نامه یاد شده عرضه و فروش تمامی مواد کودی از تاریخ ۲۱ آذرماه سال ۹۴ بدون شماره ثبت مؤسسه تحقیقات خاک و آب ممنوع شد.
فاطمه کاشانی

نویسنده

فاطمه کاشانی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *