اهم اخبار

شرکت‌های مباشر خرید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

بر اساس مصوبه اخیر هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان برنامه و بودجه مکلف است اعتبار مورد نیاز برای خرید گندم مازاد تولیدی کشاورزان داخل کشور را به قیمت نهایی مصوب شورای سیاست‌گذاری حداکثر در شش ماهه اول سال ۱۴۰۳ تخصیص و پرداخت کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا، هیات عالی نظارت مجمع تشخص مصلحت نظام در ادامه رسیدگی به موارد مغایرت بودجه سال ۱۴۰۳ در جلسه اخیر خود که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل شد، با بررسی بند ث تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۳ اعلام کرد، شرکت‌های مباشر خرید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند.

اصناف و صنایع نان حجیم و غیر حجیم مجازند گندم مورد نیاز خود را با اولویت سازوکار کشت قراردادی از کشاورزان با نرخ توافقی خریداری نمایند و در صورت کسری تأمین گندم مورد نیاز این مجموعه‌ها از طریق کشت قراردادی، شرکت‌های مباشر خرید تضمینی گندم مجازند، پس از ثبت سفارش مابقی گندم مورد نیاز صنف و صنعت در سامانه‌ای که توسط وزارت جهاد کشاورزی ایجاد می‌گردد، نسبت به فروش گندم اقدام نمایند.

وزارت جهاد کشاورزی مکلف است از ابتدای سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه و منظم گزارش تفصیلی عملکرد این بند را به کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی و محیط زیست و معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

هم‌چنین بر اساس مصوبه اخیر  هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان برنامه و بودجه مکلف است اعتبار مورد نیاز برای خرید گندم مازاد تولیدی کشاورزان داخل کشور را به قیمت نهایی مصوب شورای سیاست‌گذاری حداکثر در شش ماهه اول سال ۱۴۰۳ تخصیص و پرداخت کند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *