اهم اخبار

شرکت خدمات حمایتی اعلام کرد: اختلال در تامین کود اوره با قطع گاز پتروشیمی‌ها

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: قطع گاز شرکت‌های پتروشیمی تولید کننده کود اوره موجب اخلال در تامین و توزیع این کود بین کشاورزان شده است.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)؛ به نقل از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، در دو هفته اخیر مقدار خوراک گازی که شرکت ملی گاز ایران در اختیار شرکت‌های پتروشیمی تولید کننده کود اوره قرار می دهد، به شدت کاهش یافته که این امر منجر به قطع و یا کاهش شدید تولید و تحویل این محصول به بخش کشاورزی شده است.
در روزهای اخیر برودت هوا میزان مصرف گاز خانگی را افزایش داده و با توجه به اینکه از نظر وزارت نفت، اولویت اختصاص گاز برای مصرف گاز خانگی است، گاز کمتری در اختیار شرکت های پتروشیمی قرار می‌گیرد.

هم اکنون در مقطع اوج مصرف و تقاضا برای کود اوره در اقصی نقاط کشور قرار داریم و ادامه روند کنونی کمیت و کیفیت تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی را به مخاطره خواهد انداخت.

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ابراز امیدواری کرده است که وزارت نفت، سهمیه گاز شرکت‌های پتروشیمی تولید کننده کود اوره را افزایش دهد تا چرخه تامین، تدارک و توزیع کود اوره بین کشاورزان به وضعیت متعادل بازگردد.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *