اهم اخبار

شیرخشک نوزاد در آمریکا سهمیه‌بندی شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

به خاطر کمبود عرضه، فروش شیر خشک نوزادان در آمریکا سهمیه‌بندی شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی، رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند شرکت‌های بزرگ تولید شیرخشک کودک به خاطر کاهش شدید تولید و ذخیره انبار این محصول سهمیه‌بندی آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ کلید زدند.

راشاتودی تودی گزارش داده که برخی داروخانه ها و سوپرمارکت‌ها به ازای هر بار مراجعه تعداد شیرخشک‌های قابل فروش به مشتریان به ۳ عدد کاهش داده‌اند.

استیو کوهن، مدیر روابط عمومی شرکت وال گرینز بوتز، می‌گوید: به خاطر افزایش تقاضا و چالش‌های مختلف در عرضه، شیر خشک کودک، با محدودیت عرضه در سراسر آمریکا روبرو است.

به گزارش موسسه دیتا سِمبلی، بین ماه‌های نوامبر تا آوریل نرخ کمبود شیرخشک بچه در ایالت‌های آمریکا از ارقام تک‌رقمی به ۴۰ درصد افزایش یافته و حتی در برخی ایالت‌ها به ۵۰ درصد رسیده است.

سی ان ان گزارش داده که خرید شیرخشک به یک مشکل جدی برای والدین آمریکایی تبدیل شده و برخی از آنها مجبور شده‌اند برای خرید شیرخشک به یک ایالت دیگر سفر کنند. برخی والدین هم با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به سمت خانواده‌های رفته‌اند که شیر خشک مازاد داشته و پیشنهاد داده‌اند تا به صورت کالا به کالا آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌ خریداری کنند.

یک مادر گفته است که یافتن شیرخشک باید به یک شغل تمام وقت تبدیل شده است.

بن ریچ، مدیرعامل دیتا اسمبلی، می‌گوید: تورم، کمبود عرضه و برگشت خوردن محصولات باعث نوسان بی‌سابقه در بازار شیرخشک شده است.

وی هشدار داد: هیچ نشانه‌ای از بهبود اوضاع وجود ندارد.

سی ان ان می‌گوید: کارخانه‌های تولید شیرخشک با ظرفیت کامل در حال تولید هستند اما هنوز نمی‌توانند به اندازه تقاضای موجود شیرخشک کافی عرضه کنند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: راشاتودی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *