اهم اخبار

صادرات آلایش گوسفندی به ۶۲ میلیون دلار رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

بررسی‌های آمار گمرک نشان می‌دهد که ایران از محل صادرات آلایش گوسفندی به ۱۷ کشور جهان، ۶۲ میلیون دلار درآمد ارزی کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمارهای گمرک نشان می‌دهد در سال گذشته ایران پنج هزار و ۳۵۳ تن و ۷۸۴ کیلوگرم «روده، بادکنک و شکمبه حیوانات کامل یا قطعه قطعه شده (غیر از روده، بادکنک و شکمبه ماهی) به حالت تازه، سردکرده، یخ‌زده، نمک‌زده یا در آب نمک، خشک‌کرده یا دودی» به ارزش ۶۲ میلیون و ۳۵ هزار و ۳۲۴ دلار یا یک هزار و ۷۳۰ میلیارد و ۹۱۶ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان صادر کرده است.

این فرآورده گوسفندی در سال گذشته روانه ۱۷ کشور جهان شامل اتریش، ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، پاکستان، ترکیه، آذربایجان، رومانی، سوئیس، قزاقستان، گرجستان، لبنان، لهستان، هنگ کنگ و ویتنام صادر شده است.

این در حالی است که در سال ۱۴۰۰ حدود ۶ هزار و ۴۰۰ تن «روده، بادکنک و شکمبه حیوانات کامل یا قطعه قطعه شده (غیر از روده، بادکنک و شکمبه ماهی) به حالت تازه، سردکرده، یخ‌زده، نمک‌زده یا در آب نمک، خشک‌کرده یا دودی» به ارزش ۵۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار میلیون دلار یا یک هزار و ۳۴۱ میلیارد تومان روانه دیگر کشور‌ها شده بود.

این آمار نشان دهنده آن است که صادرات این فرآورده گوسفندی در یکسال گذشته به لحاظ وزنی با کاهش ۱۷درصدی، ارزش دلاری با رشد ۷ درصدی و از نظر ارزش ریالی با رشد حدودا ۳۰ درصدی روبرو بوده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *