اهم اخبار

صادرات هندوانه افزایش قیمت را رقم زد

بدون دیدگاه
نائب رئیس اتحادیه باغداران گفت:فراهم شدن زمینه صادرات هندوانه تا حدودی در تغییر قیمت تاثیر گذار بوده اما همیشه نباید انتظار ثبات محصولات کشاورزی را داشته باشیم.
مجتبی شادلو نائب رئیس اتحادیه باغداران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به دلایل گرانی هندوانه و خرما اظهار داشت: فراهم شدن زمینه صادرات خرما و هندوانه تا حدودی در تغییر قیمت تاثیر گذار بوده اما همیشه نباید انتظار ثبات محصولات کشاورزی را داشته باشیم.
وی افزود: در سال گذشته عمده قیمت فروش محصولات باغی، زراعی و جالیزی جوابگوی قیمت تمام شده و هزینه نگهداری و حمل و نقل کشاورزان نبوده و حال انتظار داریم که با اعلام  هزینه های تمام شده مصرف کنندگان را از سردرگمی نجات دهیم چرا که اکنون قیمت ها به تعادل رسیده است.
شادلو ادامه داد: در حال حاضر در عمده فروشی های میدان هر کیلو هندوانه کمتر از ۵۰۰ تومان به فروش می رسد و این درحالیست که قیمت های فعلی با توجه به بعد مسافت و هزینه حمل و نقل جوابگوی هزینه های کشاورزان نیست.
گفتنی است که هیچ کمبودی در خصوص هندوانه و خرما وجود ندارد چرا که بازار عمده فروشی های تهران مملو از هندوانه است.
نائب رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به پیش بینی تولید محصولات باغی و جالیزی بیان کرد: با توجه به نزولات جوی و شرایط مساعد آب و هوا همواره پیش بینی می شود که سال پرباری داشته باشیم که اگر برای صادرات آن تمهیداتی اندیشیده نشود تا پایان سال با دغدغه چالش بازار مواجه هستیم.
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *