اهم اخبار

صادرات ۲۹ هزار تن محصول گلخانه‌ای از استان همدان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از صادرات ۲۹ هزار تن محصول گلخانه‌ای در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان؛ شهرام پرورش با اشاره به صادرات محصولات گلخانه‌ای استان اظهارکرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۹ هزار تن انواع محصولات گلخانه‌ای از استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۲۲ هزار تن گوجه‌فرنگی و ۷۰۰۰ تن فلفل دلمه‌ای به مقصد صادراتی اعم از کشورهای اوراسیا همچون روسیه و عراق، قطر و دبی صادر شده است، افزود: با ایجاد پنج واحد سورتینگ در استان به دنبال تکمیل زنجیره تولید هستیم.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان یادآورشد: زنجیره تولید از توسعه گلخانه‌ها تا ساماندهی، تولید و سورت و بسته‌بندی را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تولید سالانه محصولات گلخانه‌ای استان افزون‌ بر ۶۳ هزار تن در مساحتی معادل ۲۵۰ هکتار است، تصریح کرد: سالانه‌ پنج میلیون و ۲۰۰ هزار شاخه، نشاء و درختچه گل‌های زینتی در استان تولید می‌شود.

پرورش خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده گلخانه‌ها مجهز به مسئول فنی هستند و تمام مراحل تولید از کاشت تا برداشت زیرنظر مسئول فنی انجام می‌شود همچنین اغلب گلخانه‌های استان با کد QR قابلیت صادرات دارند.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *