اهم اخبار

صدور مجوز واردات ۵۰ هزار تن گوشت مرغ گرم

بدون دیدگاه

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مجوز بهداشتی واردات گوشت مرغ گرم به میزان ۵۰ هزار تن صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از صدا و سیما، سیدمحمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی، گفت: این سازمان در اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان، دو سال اخیر تمام مبادی شبکه توزیع را در کنترل داشته و توانسته برخلاف نوروز ۱۴۰۰ که مشکلات شدید ناشی از کمبود مرغ موجب بروز صف‌های طولانی و ارائه آن با کد ملی شده بود؛ طی دو نوروز و ماه مبارک رمضان سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، از بروز مشکلات تلخ بازار کاذب در آن پیشگیری و جلوگیری کند.

‌وی افزود: با وجود کنترل بازار تا امروز، گزارش‌ها، گویای لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت واردات گوشت مرغ گرم به بازار ایران برای ماه‌های پیش‌رو است.

آقامیری؛ دلیل ناگزیری به واردات گوشت مرغ گرم را تقاضای بازار برشمرد و تصریح کرد: از آنجا که گوشت گرم مرغ در بازار تقاضای زیادی دارد، لذا وزارت جهاد کشاورزی به واردات گوشت گرم مرغ را در دستور کار خود قرار داده است.

براساس نیاز بازار و تقاضای بخش خصوصی برای اولین بار در کشور مجوز بهداشتی واردات ۵۰ هزار تن گوشت مرغ گرم صادر شده و تاکنون بخشی از آن وارد کشور شده است.

آقامیری با اشاره به اینکه کلیه پروتکل‌های بهداشتی کشور جمهوری اسلامی ایران رعایت شده است، افزود: سازمان دامپزشکی علاوه بر وظایف ذاتی و تکالیف قانونی خود مبنی بر حفظ سلامت و امنیت غذایی کشور در در راستای ارتقای بهداشت عمومی جامعه، خود را موظف به همیاری و همکاری با وزارت جهاد کشاورزی برای تأمین مایحتاج پروتئینی ضروری مردم عزیز ایران می‌داند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: صداوسیما

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *