اهم اخبار

طارم میزبان جشنواره ملی زیتون

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: جشنواره ملی زیتون طی روزهای ۱۹ الی ۲۰ آبان‌ماه در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، سیدسعید صفوی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره «شکرانه ملی زیتون» در طارم، اظهار کرد: این شهرستان در تاریخ ۱۹ الی۲۰ آبان‌ماه امسال میزبان یک جشنواره ملی با عنوان «شکرانه ملی زیتون» خواهد بود که این جشنواره با هدف شناخته شدن زیتون این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در جشنواره ملی زیتون طارم، دستگاه‌های فرآوری زیتون، فرآیند روغن‌کشی، صنایع‌دستی شهرستان، نان‌های محلی، لباس محلی و … به معرض نمایش گذاشته می‌شود، ادامه داد: برگزاری جشنواره در سطح ملی موجب حضور افرادی از استان‌های دیگر خواهد شد که این امر در معرفی ظرفیت‌های طارم مؤثر است.

صفوی تاکید کرد: حضور مسئولان استانی و ملی در این قبیل جشنواره‌ها موجب آشنایی آن‌ها با ظرفیت‌های شهرستان و مشکلات مربوط به زیتون خواهد شد که در حل مشکلات مردم مؤثر خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه این جشنواره با همکاری ادارات مربوطه همچون فرمانداری، جهادکشاورزی، شهرداری، میراث‌فرهنگی، فرهنگ‌وارشاد اسلامی و تعاونی روستایی برگزار می‌شود، گفت: با برگزاری این جشنواره سعی داریم تا جاذبه‌های گردشگری طارم‌ را نیز نشان دهیم و با راه‌اندازی یک‌خانه بوم‌گردی، صنایع‌دستی و غذاهای محلی شهرستان را معرفی خواهیم کرد.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *