اهم اخبار

ظرفیت تولید گوشت مرغ از ۲ میلیون تن گذشت

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بخش گوشت مرغ ظرفیت تولید به بیش از دو میلیون تن رسیده است که سال گذشته ۷۰ هزار تن گوشت مرغ صادر شد و می توان با سرمایه‌گذاری‌های جانبی خطوط تکمیلی در کنار کشتارگاه‌ها راه‌اندازی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه خلیج فارس، حسن رکنی در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان با بیان اینکه تا سال ۱۳۹۲ تراز مالی حوزه کشاورزی منفی بوده است،‌ عنوان کرد: عدد ۸۲ میلیارد تراز منفی به مثبت پنج میلیارد رسیده است که امسال حتی با توجه به شرایط خوبی که داشته‌ایم بی‌نیازی به واردات گندم را تجربه خواهیم کرد.

این مسئول اضافه کرد: در بخش دام و طیور نیز بخش عمده‌ای از محصولات صادر می‌شود و در بخش گوشت مرغ نیز ظرفیت تولید به بیش از دو میلیون تن رسیده است که سال گذشته ۷۰ هزار تن گوشت مرغ صادر شده که می توان با سرمایه‌گذاری‌های جانبی خطوط تکمیلی در جنب کشتارگاه‌ها راه‌اندازی کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ظرفیت‌های ایجاد شده در بخش طیور و دام در کشور بسیار گسترده است، افزود:‌ استعدادهای خوبی در حوزه کشاورزی کشور داریم که باید این فرصت‌ها را به ثروت تبدیل کنیم.

وی به مبحث پرورش آبزیان اشاره کرد و یادآور شد: پرورش آبزیان در قفس که از سال‌ها پیش آغاز شده است در دولت کنونی، در مسیر خوبی قرار گرفته است کما اینکه پروژه‌ای با هدفگذاری تولید ۲۰۰ هزار تن محصولات آبزی در کشور تعریف شده است که در سال جاری شیلاتی ۶۰ هزار تن تولید شده است.

رکنی گفت: همچنین برای حضور ۱۰۰ شناور صیادی از کشور ایران برای حضور در آب های بین‌المللی برای افزایش توان صید حوزه شیلاتی کشور نیز هدفگذاری شده است.

وی ادامه داد: از حدود هفت میلیون اراضی، ۶۰ هزار اراضی کشاورزی داریم که بخشی از این اراضی شرایط تبدیل به گلخانه را دارد.

رکنی افزود: تا افق ۱۴۰۴ قریب به ۵۰ هزار هکتار به پرورش میگو اختصاص می‌یابد که اگر این اتفاق رخ دهد می‌توان دگرگونی چهره اقتصاد استان را متصور بود.

فاطمه کاشانی

نویسنده

فاطمه کاشانی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *