اهم اخبار

عسکری: نگاه ما رسیدن به خودکفایی گندم در سال آینده است

بدون دیدگاه

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نگاه ما این است که برای سال آینده بتوانیم گندم را به خودکفایی برسانیم؛ لذا انتظار می‌رود دولت با تمام توان مطالبات گندمکاران را پرداخت کند تا مشکلی نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، محمدجواد عسکری در جلسه علنی در تذکری خواستار پرداخت مطالبات گندم کاران شد، گفت: حدود ۱۴۰ همت پول مربوط به ۹ و نیم میلیون تن گندمی می‌شود که گندمکاران به دولت تحویل داده اند. تاکنون ۶۲ همت پول به کشاورزان پرداخت شده و باید مابقی آن پرداخت شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان برای خرید نهاده‌های بخش کشاورزی اعم از کود، بذر و سم نیاز به نقدینگی دارند، گفت: اگر این منابع به موقع به دست کشاورزان نرسد با مشکل مواجه می شویم. البته کشاورزان ماموریت خود را به خوبی انجام داده و تولید خوبی داشتیم. نگاه ما این است که برای سال آینده بتوانیم گندم را به خودکفایی برسانیم لذا انتظار می رود دولت با تمام توان مطالبات گندمکاران را پرداخت کند تا مشکلی نداشته باشیم.

عسکری همچنین بر لزوم حل مشکل سوخت موتورهای دیزل بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستیم که هرچه سریعتر مشکل سوخت موتورهای دیزل بخش کشاورزی حل شود. دستگاه‌های متولی همکاری نمی‌کنند.

سرویس خبری: مجلس و دولت

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *