اهم اخبار

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز: کونلون چین ۱۷ درصد کارمزد از ما می‌خواهد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

امینی گفت: اکنون بانک مرکزی، بانک کونلون چین را به ما معرفی کرده که این بانک از ما ۱۶ تا ۱۷ درصد کارمزد طلب کرده است که فشار زیادی را به ما تحمیل می‌کند و در نتیجه باعث افزایش قیمت‌های دامی خواهد شد.

به گزارش اگروفودنیوز،محسن امینی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص آخرین وضعیت تامین بازار نهاد‌ه‌های دامی و ذرت گفت:پس از فراز و فرودهای بسیار، اکنون وضعیت متناسب است و با پیگیری‌های وزارت جهاد و صمت و هماهنگی‌های به عمل آمده با تشکل‌ها و واردکننده‌ها، بازار به ثبات رسیده است.

وی ادامه داد: اما مشکلی که جدیدا به وجود آمده تامین ارز است. تا پیش از این، بانک مرکزی ما را به بانک‌های اروپایی، ترکیه و روسیه معرفی می‌کرد و با پرداخت مبلغی کارمزد، ما پول را به حساب فروشنده منتقل می‌کردیم که البته رقم آن متفاوت بود اما نهایتا به بیش از ۴ درصد نمی‌رسید.

امینی ادامه داد: اما اکنون بانک مرکزی بانک کونلون چین را به ما معرفی کرده که این بانک از ما طلب ۱۶ تا ۱۷ درصدی کارمزد کرده است که فشار زیادی را به ما تحمیل می‌کند و در نتیجه باعث افزایش قیمت‌های دامی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و برزیل در پایان تصریح کرد: اکنون اصلی‌ترین کشور  تامین کننده نهاد‌های دامی و سویا برزیل است و به دلیل اینکه حجم بالایی از نهادهای دامی ذرت و گوشت از این کشور تامین می‌شود شاهد افزایش حجم تبادلات تجاری بین دو کشور  هستیم و در اکثر مواقع تراز تجاری ما منفی است.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *