اهم اخبار

عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: لزوم برنامه ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی و لبنی

بدون دیدگاه

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح برای صادرات محصولات کشاورزی و لبنی گفت: اگر این کار انجام شود قطعا به موفقیت‌هایی دست پیدا می‌کنیم و این طور نخواهد بود که نتوانیم در بازار جهانی رقابت کنیم.

هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا عنوان کرد: ایران ظرفیت دارد محصولات زیادی را به کشورهای مختلف صادر کند؛ در مورد لبنیات هم در اکثر جاهایی که ما با اعضای کمیسیون بازدید کردیم اصرار مردم این بود که محصولات ما باید صادر شود. خیلی از کشورها هم به این محصولات نیاز دارند چرا که همه کشورها وضعیت تولیداتشان مثل ایران نیست.

او تاکید کرد: ما باید از لحاظ برند، بسته بندی، موقعیت به شکلی برنامه‌ریزی کنیم که امکان صادرات فراهم شود، ‌تشکل‌ها فعال شوند و بتوانیم در نمایشگاه های بین‌المللی شرکت کنیم. اگر این کار انجام شود قطعا به موفقیت‌هایی دست پیدا می‌کنیم و این طور نخواهد بود که نتوانیم در بازار جهانی رقابت کنیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی درباره استفاده از سموم در تولید محصولات کشاورزی نیز توضیح داد: ما خیلی از محصولاتمان را عاری از سموم و به صورت ارگانیک به دست می‌آوریم . این مسأله نیاز به نظارت زیادی دارد. هر زمانی که این اتفاق بیفتد قطعا قیمت محصولات نیز مقداری گران‌تر خواهد شد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: کسانی که سلامتشان را می‌خواهند باید از محصولات ارگانیک استفاده کنند و این فرهنگ سازی باید از طریق رسانه ها صورت بگیرد و فواید محصول ارگانیک به مردم معرفی شود تا مردم حتی اگر لازم باشد هزینه بیشتری صرف کنند، محصولات ارگانیک را تهیه کنند. اما اگر همین محصول را بخواهند زود به عمل بیاورند باید به آن سموم کشاورزی اضافه کنند که این مسأله نیز مشکلات خاص خود را دارد.

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *