اهم اخبار

فائو: شواهدی از شیوع کرونا از طریق تجارت مواد غذایی وجود ندارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مکسیمو تورِرو، اقتصاددان ارشد سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد شواهد قابل توجهی از این که ویروس کرونا از طریق تجارت مواد غذایی منتشر می شود، وجود ندارد و چنین گزارشهایی باید نادیده گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، از ایسنا، اقتصاددان ارشد فائو در کنفرانس غلات جهانی گفت: فائو پیش از این اعلام کرده بود که تولید غذا در کشورهای صادرکننده مواد غذایی را عامل شیوع ویروس کرونا نمی داند.

چین اعلام کرده که ویروس کرونا را در بسته بندی مواد غذایی وارداتی از ۲۰ کشور شناسایی کرده اما مقامات خارجی می گویند که عدم ارایه مدارک از سوی مقامات چینی به معنای صدمه زدن به تجارت است.

بر اساس گزارش رویترز، این کشور تست غذاهای منجمد وارداتی و بسته بندی آنها را افزایش داده و واردات از ۹۹ تامین کننده مواد غذایی در ۲۰ کشور را معلق کرده است.

چین استدلال کرده برای جلوگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در این کشور که شیوع بیماری تا حدود زیادی مهار شده است، به اقدامات بیشتری نیاز است.

تصور می رود یک بازار مواد غذایی دریایی در شهر ووهان چین خاستگاه شیوع ویروس کرونای جدید بوده که سال گذشته ظاهر شد. اما نشریه گلوبال تایمز که مورد حمایت حزب کمونیست چین است، مدعی شده که وجود ویروس کرونا در غذای وارداتی این احتمال را مطرح می کند که خاستگاه ویروس کرونا در واقع  خارج از چین بوده است.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: ایسنا


اخبار مرتبط:

واقعیت ادعای چین درباره آلودگی مواد غذایی وارداتی چیست؟

مشاهده ویروس کرونا در بسته بندی میگوی سعودی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *