اهم اخبار

قیمت مرغ در دست انداز/ در یلدا افزایش قیمت نخواهیم داشت

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: به رغم اینکه مرغ از دو هفته گذشته در دست اندازه قیمت افتاده است، اما وضعیت بازار آن پایدار است، امیدواریم مسئولان همین وضعیت را حفظ کنند.

حبیب اسدالله نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه در هفته گذشته به دلیل عدم کشش بازار شاهد کاهش قیمت مرغ بودیم،‌ اظهار کرد: هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ کاهش  600 تا ۷۰۰ تومان داشت، اما از دیروز با افزایش ۳۰۰ تومانی روبه‌رو شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر متوسط قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم مرغ گرم در سراسر کشور ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.

اسدالله نژاد قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری از مرغداران را ۸ هزار و ۸۰۰ تومان عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت خرید مرغ از مرغداران کمتر از هزینه تمام شده تولید است، افزود: قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ با احتساب ۱۰ درصد سود مرغدار نباید کمتر از ۹ هزار و ۵۰۰ تومان باشد تا علاوه بر تامین سود مرغدار، پایداری تولید را نیز به همراه داشته باشد.

اسدالله نژاد قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده با توجه به هزینه تمام شده تولید را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد.

وی یادآور شد: مصرف روزانه مرغ در کشور ۵ هزار و ۵۰۰ تن است که میزان تولید از این میزان بیشتر است.

اسدالله نژاد در پاسخ به این پرسش که آیا باید منتظر افزایش قیمت برای شب یلدا باشیم، گفت: افزایش قیمت چشم‌گیری برای شب یلدا نخواهیم داشت و بازار در حال حاضر روند طبیعی خود را طی می‌کند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور ابراز امیدواری کرد شرکت پشتیبانی امور دام کشور در زمان ارزانی مرغ به جمع آوری مازاد تولید از بازار شتاب دهد.

اسدالله نژاد معتقد است اقدام به موقع شرکت پشتیبانی در جمع آوری مازاد تولید می‌تواند بر پایداری قیمت و بازار مرغ حتی در ایام خاص موثر باشد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *