اهم اخبار

مازاد تولید مرغ به بالای ۵۰ هزار تن رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با احتساب میزان جوجه‌ریزی و نیاز کشور، مازاد تولید مرغ به بالای ۵۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرویز فروغی گفت: با احتساب سرانه مصرف داخل، حداکثر نیاز جوجه ریزی ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه است، درحالیکه وزیر جهاد بر جوجه ریزی ماهانه ۱۶۰ و ۱۷۰ میلیون قطعه اصرار دارد.

به گفته او، جوجه ریزی ماهانه ۱۶۰ تا ۱۷۰ میلیون قطعه به سبب عدم جذب در بازار داخل منجر به ورشکستگی مرغداران می شود چراکه با احتساب تولید و مصرف، مازاد تولید مرغ به بالای ۵۰ هزار تن رسیده است.

فروغی ادامه داد: با توجه به سیاست افزایش حجم جوجه ریزی ها، پشتیبانی امور دام توان جذب و جمع آوری این میزان مرغ مازاد را ندارد و از طرفی ساختاری برای صادرات هم نیست.

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی سرانه کنونی مصرف مرغ را ۲۶ کیلو اعلام کرد و افزود: با احتساب جوجه ریزی ۱۵۰ و ۱۶۰ میلیون قطعه، تولید ماهانه مرغ به بالای ۳۰۰ هزارتن می رسد، درحالیکه با احتساب نیاز داخل حداکثر ۲۶۰ هزار تن مرغ در ماه مورد نیاز است.

او گفت: علی رغم افزایش هزینه های تولید، هرکیلو مرغ زنده با نرخ ۵۳ هزار تومان از مرغداران خریداری می شود ، درحالیکه قیمت تمام شده بالای ۶۰ هزار تومان است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *