اهم اخبار

محدودیتی در عرضه تخم مرغ با نرخ مصوب وجود ندارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: با وجود آنکه قیمت سطح بازار عمده فروشی متعادل است، از این رو سطح عرضه به عمده فروشی‌ها افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا سالمی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران از کاهش ۴ تا ۵ هزار تومانی قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداکثر قیمت هر کیلو تخم مرغ در مراکز عمده فروشی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان بوده که نسبت به هفته‌های اخیر کاهش معناداری داشته است.

او افزود: با افزایش مصارف عمده شیرینی پزی‌ها و کارخانجات در ایام پایانی سال، شرکت پشتیبانی امور دام این آمادگی را دارد که پودر تخم مرغ را در اختیار صنف و صنعت قرار دهد تا فشار از روی تقاضا برای تخم مرغ در بازار کاهش یابد چرا که پشتیبانی امور دام در مقاطعی که قیمت تخم مرغ پایین بوده، اقدام به خرید تخم مرغ و تبدیل به پودر کرده است.

سالمی با بیان اینکه تخم مرغ بسته بندی مطابق با نرخ سازمان‌حمایت در بازار عرضه می‌شود، گفت: سازمان حمایت قیمت هر بسته ۳۰ تایی شیرینگ پک شده را ۳۶ هزار تومان و هر بسته ۲۴ تایی را ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری کرده است.

این مقام مسئول از الزامی شدن درج قیمت بر روی هر عدد تخم مرغ خبر داد و گفت: حک قیمت بر روی هر عدد تخم مرغ را به سازمان دامپزشکی ابلاغ کردیم و سازمان به واحد‌های بسته بندی اعلام کرده که درج قیمت برروی هر عدد تخم‌مرغ الزامی است و این کار باید حتما انجام شود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران در پایان با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع تخم مرغ نداریم، تصریح کرد: با وجود آنکه قیمت سطح بازار عمده فروشی متعادل است، از این رو سطح عرضه به عمده فروشی‌ها افزایش یافته است چرا که عمده فروشان تخم مرغ را با نرخ مصوب از تولیدکننده می‌گیرند و در سطح بازار عرضه می‌کنند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *