اهم اخبار

محسن احتشام در گفتگو با اگروفودنیوز: خشکسالی چند سال گذشته بر روی تولید محصولات زعفران و زرشک تاثیر منفی گذاشت

بدون دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: با توجه به خشکسالی هایی که چند سال اخیر در کشور داشتیم، میزان برداشت زعفران در سطح و هکتار کاهش داشته است .

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، رئیس شورای ملی زعفران در پاسخ به خبرنگار اگروفودنیوز در خصوص وضعیت بازار زعفران گفت: اکنون در فصل برداشت زعفران هستیم که با توجه به اینکه در مناطق گرمسیری زمان بیشتری برای برداشت نیاز است، تا حدود ۱ الی ۲ ماه آینده ادامه خواهد داشت.

احتشام بیان کرد: تا زمانی که وزارت جهاد کشاورزی آمار و ارقام را منتشر کند نمی‌توان وضعیت برداشت را پیش بینی کرد.

مدیرعامل گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قائن خاطر نشان کرد: با توجه به خشکسالی هایی که چند سال اخیر در کشور داشتیم، میزان برداشت در سطح و هکتار کاهش داشته است و شاهد افزایش تولید زعفران مانند سال‌های گذشته نیستیم. همچنین خشکسالی بر روی برداشت محصولات استراتژیکی چون زرشک نیز اثرگذار بوده و تولید افزایش نداشته است.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند برگزاری نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا را خوب ارزیابی کرد و گفت: در این اجلاس به مسائل مربوط به محصولات کشاورزی و صادرات آنها پرداخته شد. امیدواریم سخنان تخصصی بیان شده مبنای تصمیم‌گیری مسئولین امر قرار بگیرد تا مشکلات و موانع را از پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان بردارند.

مدیرعامل گروه صنایع غذایی تروند زعفران قائن عنوان کرد: در بخش کشاورزی بسیار مزیت داریم که باید در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار دهیم.

رئیس شورای ملی زعفران افزود: متاسفانه عوارض نیم‌درصدی محصول زعفران همچنان پابرجاست و امیدواریم مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر این معضل که باعث محدودیت و افت صادرات شده است را از فرا روی صادرات زعفران و محصولاتی که آب‌بر نیستند بردارد.

محسن احتشام در پایان خاطرنشان کرد: تولید زرشک امسال نسبت به سال گذشته کمتر بود. زرشک محصول مهم بخش کشاورزی است ولی سهمی در صادرات غیرنفتی ندارد. این محصول استراتژیک باید بیشتر در حوزه بازریابی بین‌الملل معرفی شود.

سرویس خبری: صنعت غذا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *