اهم اخبار

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران: کشاورزان کماکان پیگیر تخصیص جایزه گندم هستند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

علیقلی ایمانی گفت: با توجه به هزینه‌های بالای تولید، کشاورزان کماکان پیگیر تخصیص جایزه ۲ هزارتومانی به ازای هرکیلو گندم تولیدی هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیقلی ایمانی گفت: اکنون استان‌های جنوب کرمان، بوشهر و سیستان و بلوچستان مشغول برداشت گندم هستند که نسبت به سال گذشته وضعیت برداشت در این مناطق مساعدتر است‌.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که امسال بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن گندم از اراضی آبی برداشت شود که با احتساب برداشت از اراضی دیم، تولید به ۱۳ تا ۱۳.۵ میلیون تن می‌رسد.

ایمانی ادامه داد: اکنون کشاورزان اکثر استان‌ها در مرحله داشت با مشکل کمبود کود شیمیایی روبرو هستند و از طرفی در مناطقی که رطوبت بالاست، تولیدکنندگان باید بررسی‌های لازم را داشته باشند تا محصولشان از حیث آفات دچار خسارت نشود.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه بحث جایزه تحویل گندم هنوز به جایی نرسیده است، افزود: با توجه به عدم اجرای قانون خرید تضمینی، در حال تنظیم و ارسال نامه به کمیسیون کشاورزی مجلس به عنوان ناظر بر اجرای قانون هستیم، حال باید منتظر ماند و دید که جایزه تحویل به گندم تخصیص می‌یابد یا خیر؟

به گفته او، با توجه به آنکه کشاورزان بر نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان تاکید دارند، از این رو انتظار می‌رود ۲ هزارتومان جایزه تحویل به گندم اختصاص یابد تا از هدررفت گندم جلوگیری شود.

ایمانی گفت: برآوردها حاکی از آن است که امسال خرید تضمینی گندم به ۱۱ میلیون تن برسد که در صورت تحقق در بخش نان و همچنین بخش اعظم نان حجیم، ماکارانی و رشته تامین می‌شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *