اهم اخبار

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تاکید کرد: تعاونی های تولید باید نقش مهمی در مبادلات شبکه ایفا کنند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

محمدعلی طهماسبی در نشست با کارکنان معاونت فنی و اجرایی این سازمان، از نقش مهم تعاونیهای تولید در مبادلات شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از پات؛ محمد علی طهماسبی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اعلام این خبر گفت:شرکت های تعاونی تولید و سهامی زراعی باید برنامه و ستاد فرماندهی داشته باشند و از تسهیلات برای شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی استفاده کنند.

وی گفت: باید در زمینه محصولات کشاورزی کارخانه های فرآوری ایجاد کنید مخصوصا در بحث زعفران چرا کارخانه فرآوری ایجاد نمی کنید تا درآمدزایی برای شبکه ایجاد شود در حالیکه ۶۰ الی ۷۰ درصد تولید داریم.

مهندس طهماسبی ادامه داد: به منظور اثر بخشی نقش تعاونیهای تولید روستایی و سهامی زراعی در کمک به شرایط اختصاصی و اجتماعی اعضاء و کشاورزان و مشارکت آنان در امور تولیدی و جذب نیروی کار و همچنین تغییر نگرش از نگاه سنتی به کشاورزی به نگاه تجاری در بین اعضا و افزایش خودآگاهی اجتماعی، تعاونیهای تولید و سهامی زراعی می تواند نقش موثری داشته باشد.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاو.ن روستایی ایران با اشاره به اینکه تعاونیها باید سهام پتروشیمی در زمینه تولید کود را خریداری کنند گفت: از تسهیلات ۴ درصدی برای طرحهای کشاورزی و تولیدی استفاده کنید چرا که تعاونیها متعلق به کشاورزان است و دنبال کارهای بزرگتری باشید و اقدامات موثرتری انجام دهید.

وی با تاکید بر اینکه باید فروشگاهها را احیا کنیم تصریح کرد: طوری باید عمل شود که ظرفیتها و توانمندیهای سازمان و شبکه تحت پوشش برای همه رونمایی و اهمیت ویژه ای پیدا کند.

ییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار کرد: تعاونیها باید پذیره نویسی سهام و مبادلات راه اندازی کنند و از نظرات اعضا برای بهتر شدن کارکردها استفاده و روی بازار سرمایه کار شود و همچنین آیین نامه ها و کارکردها باید بررسی شود و گسستگی بین اتحادیه های مرکزی و استانها از بین برود.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *