اهم اخبار

مدیرعامل شرکت آذر پروتئین سحر: گرانی های اخیر در صنعت پروتئین باعث کاهش سرانه مصرف گوشت و مرغ در کشور شد

۱ دیدگاه

ابراهیم صمدی، مدیرعامل شرکت آذرپروتئین در نمایشگاه ایران اگروفود در خصوص این رویداد گفت: نمایشگاه امسال با حضور برندهای مطرح پربار و خوب بود و در کل بهترین نمایشگاه چند مدت اخیر بود و خوشبختانه شاهد این بودیم  با وجود تحریم ها صنعت غذا پیشرفت خوبی داشته است و باعث اقتخار ایران است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، مدیرعامل شرکت آذر پروتئین سحر افزود: شرکت ما یک واحد کشتار و قطعه بندی و انجماد است و تامین زنجیره مواد اولیه شرکت با خرید دام زنده گوساله و گوسفندی و مرغ از مراتع آذربایجان است و پس از کشتار و طی مراحل زنجیره سرد به بازار روز عرضه می شود.

وی در مورد مشکلات موجود در صنایع گوشت و مرغ گفت:  گرانی نهاده و  گرانی های اخیر و هزینه های جانبی که در کنار آن  تاثیر منفی در این صنعت داشته است به همین علت  به نسبت توان فروش ما کمتر از گذشته شده است، چرا که با توجه به گرانی گوشت قدرت خانوار کم شده و تهیه مایحتاج عمومی برای مردم سخت شده است، در نتیجه مجبوریم از تعداد پرسنل کاهش دهیم.

این فعال صنعت غذا با توجه به دارا بودن و مدیریت یک واحدی تولید نان صنعتی گفت: در خصوص صنعت نان موضوع متفاوت است و با وجود اینکه گرانی در آرد و در فرآورده های آردی هم وجود دارد ولی در تهیه و توزیع نان یک تشکل هایی به وجود آمده که مخصوصا در شهرهای کوچک باعث اشتغالزایی شده است.

مدیرعامل شرکت بهکام نام  ادامه داد: امیدوارم سطح کیفیت آرد بالا برود تا بتوانیم نان سبوس دار خوب ارائه دهیم.

صمدی از استقبال مصرف کنندگان به نان های صنعتی و حجیم بعد از همه گیری کرونا اشاره کرد و گفت : مردم تمایل دارند نان را با بسته بندی و بهداشتی تهیه کنند تا سلامت خود را حفظ کنند و حمل و نقل آن نیز راحت تر است.

این کارآفرین کشور در خصوص حمایت دولت از تولیدکنندگان گفت: هیچ حمایتی از واحدهای تولیدی صورت نپذیرفته است، همانطور که در گذشته هم حمایتی نبود. ولی امید داریم که مسئولین به این نتیجه برسند که حمایت از تولید به معنی حمایت از کشور و فرهنگ و اجتماع است.

وی درپایان گفت: به عنوان تهیه کننده گوشت ارگانیک و نان خانوارها در پیشگاه خداوند سربلند هستیم زیرا کیفیت را تضمین کردیم و برای سلامت و بهداشت مردم ارزش قائل شدیم.

سرویس خبری: صنعت غذا

بعدی

نوشته های مرتبط

نظر برای این مطلب

  1. داود says:

    یاشاسین آقای صمدی ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *