اهم اخبار

مدیرعامل هلدینگ صدف: عدم ثبات نرخ ارز تامین مواد اولیه کارخانجات را با مشکل روبرو کرده است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مهندس بهنام ابراهیمی گفت : درصورت موفقیت در مذاکرات وین و احیای برجام، و ثبات نرخ ارز در سال آینده بازار متعادل تر از قبل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، مدیرعامل گروه صدف و تولیدکننده نوشیدنی های انرژی زای boss  در خصوص وضعیت صنایع غذایی کشور درسال رو به انتها و چشم انداز آن در سال ۱۴۰۱ به خبرنگار ما گفت: صنایع غذایی در سال ۱۴۰۰ در کالاهای اساسی و ضرورری  تقریبا با تمام ظرفیت کار کردند .

این  فعال  صنایع  غذایی کشور افزود: با توجه به آثار تحریم ها،کیک اقتصادی  در ایران بسیار کوچکتر از گذشته  شده است و سطح درآمدها نیز  به پایین ترین حد خود نسبت به قبل رسیده است .

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به مسائل داخلی و خارجی هیچ افق روشنی را در بحث صنعت نمی توانیم متصور شویم و متاسفانه عدم ثبات نرخ ارز باعث شده است که نتوانیم بهترین تصمیم و برنامه ریزی را در حوزه تولید و صادرات داشته باشیم، ضمن اینکه این در بحث تامین مواد اولیه با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

مدیرعامل گروه صدف  در ادامه با ابراز خوشبینی  در نتیجه مذاکرات با قدرت های جهانی  بیان کرد: با توجه  به اینکه اخباری و زمزمه هایی در خصوص تفاهم در برجام به گوش می رسد ممکن است ثبات نرخ ارز در قبل از پایان سال ایجاد بشود و اگر این اتفاق بیافتد  به نظر من نه تنها صنعت غذا بلکه کل صنایع در سال ۱۴۰۱ می توانند از این سردرگمی و نابسامانی  که درگیرش هستند، رهایی یابند و از توقف و کاهش ظرفیت تولید کارخانجات جلوگیری شود.

ابراهیمی در پایان گفت : اگر مذاکرات وین  پیش از  آغاز سال نو به نتیجه برسد، به دلیل ثبات قیمت ارز، تولیدکنندگان در سال آتی  می توانند  یک روند رو به متعادل شدن بازار و یک پیش بینی در سال ۱۴۰۱ را داشته باشند، متاسفانه نوع سیاست های کشور و مذاکراتمان و روش های سیاست خارجیمان نتوانستیم هیچ  سیگنالی از این دیپلماسی بگیریم که تاثیر مستقیم روی سفره مردم داشته باشد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *