اهم اخبار

مدیرعامل گروه صنایع غذایی نامی نو: دولت جدید برای رفع مشکلات صنعت قدم بر می دارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

امیررضا ثابت پی گفت: مدیران در دولت جدید به سمتی که با صنعت مهربان تر باشند پیش می روند و برای رفع مشکلات صنعت قدم بر می دارند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه ایران اگروفود گفتگوی مختصری با مهندس امیررضا ثابت پی مدیرعامل گروه صنایع غذایی نامی نو داشتیم که توجه خوانندگان عزیز را به آن جلب می کنیم.

  • بیست و هشتمین نمایشگاه را چگونه ارزیابی کردید؟

با توجه به مشکلات کرونا و محدودیتهای تردد فکر می کردم استقبال کم باشه ولی خدا را شکراستقبال خوب بود.

  • در جلسه ای با رئیس سازمان استاندارد در حضور دیگر برندهای معتبر ایرانی شرکت کردید. وجود چنین جلساتی را چگونه ارزیابی می کنید؟

 خوب است. مدیران در دولت جدید دارند حداقل به سمتی که با صنعت مهربان تر باشند پیش می روند و برای رفع مشکلات صنعت قدم بر می دارند. امیدوارم که در این مهم پیروز شوند.

  • برگزاری همزمان سه نمایشگاه اگروفود، نان و شیرینی و شکلات را چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظر بنده وارد کردن نان و شیرینی و شکلات درصنعت غذا خوب است ولی مبحث ماشین آلات را باید جدا کنند و معتقدم باید یک نمایشگاه صنعت غذا و یک نمایشگاه ماشین آلات و مواد اولیه باشد.

  • با توجه به فرا رسیدن  روز جهانی غذا چه پیامی برای همکارانتان در صنعت غذا دارید؟

چون روز جهانی سلامت غذا است امیدوارم همکاران بنده و هر فردی که می خواهد وارد این صنعت شود اولین کاری که می کند شرافت خودش را با محصولش پیوند بزند و سعی کند محصولی تولید کند که کمترین مواد نگه دارنده و کمترین آسیب برای مصرف کننده و کیفیت عالی داشته باشد. امیدوارم محصولی را تولید کنیم که خودمان هم برای مصرفش استقبال کنیم و مشتاق باشیم که خود این کاراتفاق خیلی خوبی می تواند باشد.

  • با توجه به مشکلاتی که چند وقت اخیر با تولید فرآورده های پروتئینی مثل گوشت و مرغ دست و پنجه نرم می کردیم، این کمبود چه تاثیری برای صنایع غذایی آماده ایجاد کرده است؟

به دلیل اینکه مرغ و گوشت جزء مواد اولیه تولیدات ما هستند و وقتی نهاده های دامی با مشکل بر می خورند مثل مشکل ارز، واردات و در نهایت گران شدنشان برای ما تاثیر گذار است. به طور مثال قیمت سینه بی خس شده مرغ که یکی از مواد اولیه تولیداتمان است پارسال کیلویی ۲۴۰۰۰ تومان خریداری می کردیم ولی امسال کیلویی ۸۰۰۰۰ تومان و ما هم باید قیمت تمام شده محصول را بالاتر ببریم و توان خرید مصرف کننده پایین می آید. همه این عوامل تحت تاثیر هم هستند با توجه به کم شدن ارزش پول و در نهایت کوچکتر شدن سفره غذایی مصرف کننده.

  • حضرتعالی در زمان دولت قبل پیشنهادی دادید با این مضمون که دولت تعرفه واردات خودروهای حمل ونقل جاده ای بخصوص ترابری غذایی را حذف در عوض خودروهای کم کارکرد و نزدیک به نو از خارج وارد کنند تا قیمتهای تمام شده حمل و نقل پایین تر بیاید آیا همچنان موافقید؟

بله. اتفاقاً قرار است این راهکار را روی خودروهای سبک انجام بدهند. فرض بفرمایید قیمت خودروی سنگین نو ۳۰۰ هزار یورو باشد بعد از دو سه سال کارکرد در اروپا قیمتش رو ۱۰۰ هزار یورو افت می کند. خب می توانیم چنین خودرویی را وارد کنیم و تعرفه گمرک هم  نگیریم. حال یک خودروی با سال ساخت ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ یا حتی ۲۰۱۷ هیچ ارتباطی با خودروی صفر کیلومتر با تکنولوژی ۴۰ سال پیش ندارد. این خودروها هم مصرف سوخت کمتری دارند هم ایمنی بیشتری دارند و حتی راحتی بیشتری برای راننده و مهمتر اینکه وقتی آن خودرو را با قیمت دو سه میلیارد تومان وارد کنیم به جای اینکه با قیمت پانزده میلیارد تومان وارد کنیم همین کاهش نرخ خرید در کاهش قیمتهای تمام شده حمل و نقل کالاها هم موثر است.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.