مدیرکل دفتر توسعه صادرات: ضوابط بسته بندی ۲۲ نوع میوه و تره بار صادراتی ابلاغ شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی گفت: ضوابط بسته بندی ۲۲ محصول میوه و تره بار صادراتی به گمرکات کشور ابلاغ شده است.

 

 

شاهرخ شجری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: شاخص‌های بسته بندی برای ۲۲ محصول میوه و تره بار شامل سیب درختی، انار، کیوی، لیموشیرین، لیموترش، پرتقال، میوه‌های هسته دار (زردآلو، گیلاس، آلبالو، هلو، شلیل و آلو)، گل کلم – کلم – کاهو سالادی (آیس برگ)، کاهو رسمی و چینی، سیب زمینی و پیاز، هندوانه، انواع خربزه، انواع فلفل دلمه‌ای، خیار – کدو و بادمجان، سیر، انگور، خرمالو، به و گلابی، فلفل ریز، بامیه و کلم بروکلی به تفکیک وبه طور کامل در این مصوبه ابلاغ شده است.
مدیر دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بر اساس این ابلاغیه حمل و نقل محموله‌های صادراتی میوه و تره بار با کانتینرهای یخچال دار، شناورهای سردخانه دار در سال ۹۸ اجباری نیست و جوایز صادراتی مصوب و همچنین یارانه‌های صادراتی موضوع ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه (مشروط به تخصیص بودجه‌های مرتبط) صرفاً به محموله‌های صادراتی تعلق می‌گیرد.
وی گفت: با توجه به ضرورت ایجاد تسهیل در روند تأمین مواد اولیه و ملزومات بسته بندی بنگاه‌های صادراتی ذیربط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید نسبت به تسهیل ورود قطعی و موقتی این اقلام اقدام کنند.
مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی اضافه کرد: با توجه به ضرورت تسریع در ارزیابی خروج محموله‌های صادراتی میوه و تره بار از مرزهای گمرکی کشور تدابیر لازم به منظور خروج محموله‌های یاد شده از مسیر بندر گمرکی با هدف کاهش ضایعات و جلوگیری از بروز خسارت محصولات فسادپذیر پیش بینی می‌شود.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *