اهم اخبار

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی: صادرات محصولات لبنی ۷۰ درصد سال‌های گذشته است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

ظفری گفت: علی‌رغم تمامی مشکلات پیش روی تولید، ۷۰ درصد سال‌های گذشته به بازار‌های هدف محصولات لبنی صادر شده است.

‌به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی احسان ظفری مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی، درباره آخرین جزئیات توزیع شیر مدارس اظهار کرد: در سال گذشته قرار شد شیر مدرسه در ۸ استان کمتر برخوردار توزیع شود، به همین خاطر دولت باید منابعی را به این امر تخصیص می‌داد.

او افزود: در ابتدا قرار شد اتحادیه لبنی با کارخانه‌ها قراردادی منعقد کند تا شیر در ۸ استان کمتر برخوردار توزیع شود و کار به اجرا برسد که با واریز پول به آموزش و پرورش در جلسه اعلام کردند که مصوبات را قبول ندارند و خودشان اقدام به توزیع می‌کنند. بنابر آخرین آمار تنها در ۲ تا ۳ نوبت توزیع صورت گرفته است.

ظفری با بیان اینکه آموزش و پرورش مطالبات کارخانه‌ها را که مربوط به سال گذشته است، هنوز پرداخت نکرده است، گفت: چندین سال است که وزارت آموزش و پرورش بودجه توزیع شیر مدارس را می‌گیرد، اما گویا در بخش‌های دیگر تغذیه استفاده می‌کند.

حداکثر نرخ خرید هر کیلو شیر خام از دامدار ۵ هزار و ۱۰۰ تومان

این مقام مسئول قیمت کنونی خرید هر کیلو شیرخام را ۴ هزار و ۸۰۰ تا ۵ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی لبنی با اشاره به اینکه صنعت لبنیات تعریفی ندارد، بیان کرد: گرچه تولیدکنندگان در تلاش هستند که روی پای خود بایستند، اما دولتمردان نگاه چندانی به تولید ندارند.

ظفری در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات لبنی تصریح کرد: علی رغم تمامی مشکلات سد راه تولید، ۶۰ تا ۷۰ درصد سال‌های قبل محصولات لبنی صادر شده است که با این وجود نمی‌توان گفت رشد صادرات داشته‌ایم، چرا که مقداری صادرات افت کرده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *