اهم اخبار

مدیر کل دامپزشکی استان تهران: مرغداران توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر کل دامپزشکی استان تهران گفت: با توجه به واکسیناسیون گله‌های پرخطر، نسبت به سنوات گذشته سال بی خطری را پشت سر گذاشته‌ایم.

علی بابایی مدیر کل دامپزشکی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه کمبودی در تامین واکسن نداریم، اظهار کرد: در حال حاضر انواع مختلف واکسن به وفور در کشور وجود دارد و تنها تولیدکنندگان به سبب نوسان نرخ ارز به قیمت اعتراضاتی دارند.

او با اشاره به اینکه بیماری خاصی را در حوزه دام و طیور در استان شاهد نیستیم، افزود: نبود بیماری در استان بدان معناست که کمبودی در توزیع واکسن وجود ندارد.

شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در کمین مرغداران

بابایی نسبت به شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان هشدار داد و گفت: با توجه به بحث سرمای هوا، اطلاع رسانی موارد پیشگیری در خصوص آنفلوانزا حاد پرندگان به مرغداران شده است تا مورد خاصی پیش نیاید.

مدیر کل دامپزشکی استان تهران درباره روند مقایسه بیماری دام و طیور با مدت مشابه سال قبل بیان کرد: امسال نسبت به سنوات گذشته، سال بی خطری را پشت سر گذاشته‌ایم که مربوط به اقدامات سال‌های گذشته است.

او ادامه داد: با توجه به بحث واکسیناسیون گله‌های پرخطر طیور، بحث بیماری دام به حداقل رسیده که امیدواریم این روند ادامه یابد.

بابایی در پایان تصریح کرد: با آغاز فصل مهاجرت پرندگان به کشور ما، همانند سنوات گذشته بحث بیماری‌های تنفسی طیور را خواهیم داشت که با اقدامات پیشگیرانه و توصیه‌های بهداشتی به مرغداران انتظار می‌رود که شاهد حداقل تلفات طیور باشیم.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *