اهم اخبار

مرغ در استرالیا کمیاب شد/ قفسه فروشگاه ها خالی از مرغ

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تولید مرغ در استرالیا کاهش یافته و حتی رستوران های زنجیره‌ای نظیر کی اف سی هم با مشکل در تأمین گوشت مرغ مواجه شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی، شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تولید گوشت مرغ در استرالیا به شدت کاهش یافته و هم اکنون قفسه های بسیاری از فروشگاه ها روی این کشور خالی از مرغ است و حتی رستوران هایی نظیر کی اف سی مجبور شده‌اند غذاهایی که با مرغ پخته می‌شود را از نوع خود حذف کنند.

شرکت اینگامز که بزرگترین تولید کننده گوشت مرغ در استرالیا به شمار می‌رود اعلام کرده به خاطر ابتلای کارمندان و کارگران ویروس کرونا که از دسامبر سال گذشته آغاز شده با کمبود نیروی کار مواجه است و همین امر تاثیر قابل توجهی را در حوزه چرخه تامین لجستیک و فروش این شرکت ایجاد کرده است. از سوی دیگر برخی مشتریان و عرضه‌کنندگان محصولات اینگامز تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته‌اند.

گفته‌های اینگامز باعث شد تا ارزش سهام این شرکت ۶% بریزد.

سخنگوی شرکت کی اف سی که یکی از رستوران های محبوب زنجیره‌ای عرضه فست فود در استرالیا به شمار می‌رود اعلام کرده که با مشکل در تامین گوشت مرغ مواجه شده و این مسئله به صورت سراسری در استرالیا اتفاق افتاده است و به همین خاطر برخی رستوران های این شرکت نخواهند توانست غذاهایی که با گوشت مرغ پخته می شوند را به مشتریان عرضه کنند.

رسانه‌های محلی نیز می گویند در بسیاری از فروشگاه‌های استرالیا قفسه عرضه گوشت مرغ تقریباً خالی است.

گوشت مرغ به خاطر ارزان بودن یکی از پرمصرف ترین اقلام پروتئینی در سراسر جهان به شمار می‌روند. گزارشات حاکی از آن است که هر کیلو گوشت مرغ در بازار استرالیا ۳.۹۹ دلار معادل حدود ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که تقریباً نصف قیمت هر کیلو گوشت قرمز است. آمارهای رسمی حاکی از آن است که مصرف سرانه این ماده غذایی بین مردم استرالیا به صورت متوسط سالانه ۴۷ کیلوگرم مرغ است.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: راشاتودی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *