اهم اخبار

مشکلی در تامین کود اوره برای محصولات اساسی وجود ندارد+ سند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی، روابط عمومی و اموربین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نسبت به مصاحبه درج شده در برخی سایتهای کشاورزی، از قول مشاور نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی درخصوص کمبود کود اوره واکنش نشان داده و اعلام کرد که سهمیه ابلاغی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال جاری مقدار ۲/۲ میلیون تن می باشد که از این مقدار از ابتدای سال جاری طبق برنامه ابلاغی وزارت جهادکشاورزی تاکنون بیش از ۷۷۰ هزارتن کود اوره در کلیه استان ها توزیع شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد رشد و نسبت به میانگین بلندمدت دهه اخیر بیش از ۴۲ درصد رشد داشته است. این در حالی است که هم اکنون بیش از ۱۲۰ هزارتن نیز ذخیره استراتژیک کود اوره در انبارهای این شرکت و شبکه کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی موجود می باشد.

ضمنا درخصوص قیمت فروش کود اوره نیز اعلام میگردد که قیمت فروش این محصول در کیسه های ۵۰ کیلوگرمی ۵۴۵۰۰۰ ریال می باشد. اظهاراتی مبنی بر قیمت فروش هرکیسه ۱۶۰ هزار تومان در بازار آزاد جای تردید داشته و قابل تامل و بررسی است زیرا این قیمت حتی از قیمت فروش اوره در بورس کالا نیز به مراتب بیشتر است.

در پایان روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام نمود که روزانه ده ها خبر و گزارش از توزیع روزانه و سراسری کود اوره در کلیه استانهای کشور از طریق وبسایت این شرکت به آدرس www.assc.ir و ده ها ویدئو در کانال این شرکت در سایت آپارات به آدرس www.aparat.ir/assc در دسترس کلیه ذینفعان، فعالان بخش کشاورزی و اعضا و نمایندگان تشکلهای بخش کشاورزی بوده و صحت آن نیز از طریق مراجع مسئول در استانها قابل احصاء می باشد.

سرویس خبری: کشاورزی

مشاور نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور: کشاورزان با کمبودکود اوره مواجه هستند/ قیمت رکورد زد

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *