اهم اخبار

معاون استاندار تهران:‌ استان‌های دیگر به تهران مرغ نمی‌دهند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: استان‌ها به تهران مرغ نمی‌دهند در حالی که پایتخت فقط توان تولید هشت درصد از مرغ مورد نیاز خود را دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، حشمت الله عسگری شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: با وجود اینکه دولت به زحمت ارز مورد نیاز نهاده های دامی را تامین می‌کند اما شبکه ناقص نهاده – کالا باعث شده است تا در عمل این ابزار منجر به تنظیم بازار و حمایت از آن نشود.

وی یادآورشد:  سیستم بازار گاه به درستی عمل نمی‌کند و به آن نسبتی که نهاده یارانه ای تامین می‌شود مرغ یارانه ای از مرغدار تحویل گرفته نمی شود؛ اشتباه آنجاست که ابتدا نهاده را به مرغدار تحویل می‌دهند بعد دنبال آنها می‌دوند.

عسگری اظهارداشت: نکته دیگر اینکه هدف از تامین نهاده دولتی حمایت از مصرف کننده است نه تولید کننده، از همین رو سیستم توزیع نهاده باید تغییر کند و متناسب با جمعیت هر استان و نه مرغداری‌ها توزیع شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه استان‌ها اختیار تصمیم گیری در خصوص نهاده های خود را باید داشته باشند، افزود: این سیستم باید به گونه ای باشد که هر استان بتواند به مرغدارانی که به قیمت مصوب مرغ تحویل دهند همان روز نهاده مورد نیاز را تامین کند و تحویل دهد.

وی اضافه کرد: روش کنونی باعث شده است که استان‌ها مستقل عمل کنند و با اعمال محدودیت خروج مرغ از استان، تامین مرغ استان‌های بزرگ بویژه استان تهران که فقط ۸ درصد نیازش را تولید می‌کند را با مشکل مواجه سازند.

عسگری ادامه داد: چرا رشد قیمت‌ها جوجه ریزی کاهش یافته‌است؟ جوجه ریزی باید سرعت بگیرد و مرغدارانی که در ۲ دوره پیاپی کاهش جوجه ریزی دارند باید پروانه فعالیت آنها باطل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه عجیب است که این مباحث ساده اینچنین دردسرساز شده اند، گفت: ادامه این روند غلط به صلاح نیست و با قید فوریت باید اصلاح شود.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *