اهم اخبار

معاون امور صنایع وزارت صمت خبر داد:تشکیل کنسرسیوم صادراتی با حضور تعدادی از پیشتازان صنایع غذایی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون امور صنایع وزارت صمت طی نشست هم‌اندیشی با اعضای کانون انجمن های صنایع غذایی ایران ضمن استقبال از تشکیل کنسرسیوم صادراتی از همراهی وزارت صمت برای تحقق این سیاست مهم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در این نشست حمایت از برند ایرانی را یکی از مهمترین سیاست های وزارت صنعت،معدن وتجارت توصیف کرد وگفت: با تشکیل کنسرسیوم صادراتی تحت یک برند ایرانی علاوه بر توسعه صادرات غیر نفتی و حضور در بازارهای جهانی ، فرصت مناسبی برای توسعه صنایع پیشران در بستری فراتر از بازار داخلی فراهم خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره صنعتی و بستر سازی برای تدوین سند راهبردی برای کل زنجیره صنعتی خاطر نشان کرد: در کنار برنامه ریزی برای تدوین سند راهبردی ، تشکیل کنسرسیوم مشترک با حضور برندهای مطرح ، بستر را برای حضور قدرتمند در بازارهای جهانی فراهم خواهدکرد.

صادقی نیارکی با تاکید بر ضرورت تجمیع تقاضا در زنجیره صنعتی نظیر صنایع غذایی، افزود: توسعه صنایع پیشران نظیر صنایع غذایی نیازمند همکاری کل زنجیره صنعتی است و این مهم در بستر کنسر سیوم صادراتی اولین گام برای توسعه صنایع غذایی است.

گفتنی است، تعدادی از اعضا کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در راستای سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره ارزش صنایع پیشران ضمن طرح اقدامات انجام شده برای تدوین سند راهبردی توسعه صنایع غذایی، گزارشی از برنامه های در دست اجرا، برای توسعه صنایع غذایی در بازارهای صادراتی ارائه کردند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *