اهم اخبار

معاون وزیر جهادکشاورزی: افزایش قدرت موتور ناوگان صیادی، ذخایر دریایی را به خطر می‌اندازد

بدون دیدگاه

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با افزایش قدرت موتور و نیز ناوگان صیادی، فشار مضاعف بر منابع و ذخایر دریایی وارد شده و در نتیجه، آینده معیشتی جامعه صیادی را به مخاطره می اندازد.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، نبی الله خون میرزایی در رابطه با دلیل مخالفت سازمان شیلات با افزایش قدرت موتورهای قایق‌های صیادی اظهار کرد: مخالفت سازمان شیلات با افزایش قدرت موتور قایق‌های صیادی به علت محدویت منابع و ذخایر دریایی است.

وی افزود: با افزایش قدرت موتور و نیز ناوگان صیادی، فشار مضاعف بر منابع و ذخایر دریایی وارد شده و در نتیجه، آینده معیشتی جامعه صیادی را به مخاطره می‌اندازد.

خون میرزایی در پاسخ به این سوال که با تصویب سهمیه بنزین قایق‌های صیادی، آیا سازمان شیلات نگران قاچاق سوخت نیست؟ خاطرنشان کرد: ما دستگاه تخصصی صاحب نظر در زمینه قاچاق سوخت نیستیم و اظهار نظر هم در این زمینه نمی‌کنیم.

رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: آنچه به ما مربوط است صید، تلاش صیادی و تولید با توجه به میزان تخصیص سهمیه سوخت است که آن را برنامه ریزی و مدیریت می‌کنیم و سهمیه سوخت متناسب با تلاش صید و صیادی منظور شده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *