اهم اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد : رشد ۲۹ درصدی صادرات گوشت مرغ

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
[heading]معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی شش ماهه نخست امسال ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار گوشت مرغ صادر شده است که این رقم رشد ۲۹ درصدی را در صادرات این محصول نشان می دهد. [/heading]

رشد 29 درصدی صادرات گوشت مرغ

حسن رکنی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت تولید گوشت مرغ  با توجه به مازاد عرضه این محصول بیان داشت: با توجه به مازاد تولید گوشت مرغ بازارهای صادراتی می تواند درایجاد تعادل در بازار موثر باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی شش ماهه نخست امسال ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار گوشت مرغ صادر شده است که این رقم رشد ۲۹ درصدی را در صادرات این محصول نشان می دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: برنامه وزارت‌ جهاد کشاورزی سپردن تنظیم بازار به تولیدکنندگان مرغ است، باتوجه به اینکه دولت به دنبال واگذاری تصدی‌گری است بنابراین اگرتنظیم بازار گوشت مرغ توسط تولید‌کنندگان به شکل موثر انجام شود با استقبال دولت روبرو خواهد شد.

رکنی تاکید کرد: شرکت‌های خارجی بسیاری که در عرصه‌های بین‌المللی حضوری پررنگ دارند از مراکز تولید مرغ ایران بازدید داشتند ودر بخش دام طیور مقدماتی فراهم شده تا بتوانیم محصولات مازاد تولیدی این حوزه را به کشورهای همسایه صادر کنیم.

وی در رابطه با میزان صادرات فرآوردهای دامی بیان داشت: ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار احشاء خوراکی طیور، ۴۶ میلیون دلار تخم‌مرغ خوراکی طی شش ماهه اول سال ۹۴ صادر شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر افزایش ۴۰ درصدی، صادرات تخم مرغ در شش ماه اول سال اظهار داشت: درصدد افزیش صادرات محصولات کشاورزی هستیم.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *