اهم اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: ضرورت صیانت از کاربری اراضی کشاورزی در استان های شمالی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر ضرورت صیانت از کاربری اراضی کشاورزی در استان های شمالی، گفت: برای استفاده حداکثری ظرفیت کشاورزی باید کاربری زمین ها حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از خبرگزاری مهر، کامبیز بازرگان شامگاه یکشنبه در دیدار با استانداری گیلان با اشاره به نقش استان‌های شمالی در تأمین مواد غذایی در کشور، بیان کرد: در بخش تحقیقات و پژوهش در حوزه تولیدات کشاورزی، تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

وی بر ضرورت صیانت از کاربری اراضی کشاورزی بویژه در استان‌های شمالی تأکید و خاطرنشان کرد: برای استفاده از حداکثر ظرفیت کشاورزی ایران، حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی به پایداری تولید کمک می‌کند.

راهبردهای تحقیقات کشاورزی باید به سمت کاربردی شدن حرکت کند

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه پشتیبانی از رویکردهای فناورانه، موجب تولید پایدار و حفظ محیط زیست می‌شود، اظهار کرد: راهبردهای تحقیقات کشاورزی باید به سمت کاربردی شدن طرح‌های پژوهشی و در راستای رفع چالش‌ها هدایت شود.

ارسلان زارع به وجود اراضی مستعد کشاورزی در استان و ظرفیت‌هایی برای توسعه کشت گلخانه‌ای در گیلان اشاره و تأکید کرد: به منظور به دست آوردن ارزش افزوده از محصولات کشاورزی، باید بسترسازی‌های لازم برای ایجاد صنایع تبدیلی و تقویت آن صورت گیرد.

وی تشکیل زنجیره تولید در عرصه کشاورزی را موضوعی مهم عنوان کرد و گفت: مجموعه این اقدامات، باید در جهت فراهم کردن شرایط صادرات محصولات این بخش باشد.

سرویس خبری: استان ها

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *