اهم اخبار

معاون وزیر صمت در بازدید از کارخانه نازگل: آغاز کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت روغن خوراکی در کشور

بدون دیدگاه

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت روغن خوراکی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ مهدی برادران پنجم مرداد با حضور در کارخانه نازگل کرمانشاه از دستور وزارت صمت برای کاهش قیمت انواع روغن نباتی در بازار خبر داد.

وی افزود: اگرچه این دستورالعمل صبح امروز ابلاغ شده و از شنبه (۸ مرداد) برای تمامی کارخانجات روغن کشور لازم الاجرا است، اما کارخانه نازگل کرمانشاه به عنوان اولین کارخانه کشور از همین حالا تغییر قیمت را بر روی محصولات آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این کاهش قیمت برای انواع روغن‌های خوراکی بین ۱۰ تا ۲۵ درصد است.

به گفته معاون وزیر صمت، این کاهش در مرحله اولیه است و در مراحل بعدی باز هم کاهش قیمت اعمال خواهد شد.

برادران عنوان کرد: این کاهش قیمت به دنبال برنامه دولت برای کاهش تعرفه واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات روغن اعمال می‌شود.

وی هدف از این کار را حمایت از مردم و مصرف کنندگان اعلام کرد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه همه کارخانجات ملزم به کاهش قیمت هستند، افزود: با هر واحدی که از این دستورالعمل پیروی نکند، برخورد خواهد شد.

برادران درباره روغن‌های فعلی موجود در بازار با قیمت قدیم نیز اظهار کرد: قرار است برای این روغن‌ها نیز تخفیفاتی در نظر گرفته شود.

وی همچنین از پیگیری جدی برای آزادسازی صادرات روغن هم خبر داد و گفت: با حذف ارز ترجیحی نگرانی بابت صادرات روغنی که مواد اولیه آن یارانه‌ای بود، نیست.

معاون وزیر صمت معتقد است، صادرات روغن علاوه بر پوشش بازارهای خارجی، می‌تواند با تامین سود مورد نیاز صنایع روغن به رقابتی شدن آنها در داخل هم کمک کند.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *