اهم اخبار

معاون وزیر کشاورزی : اجرای برنامه جامع افزایش کیفیت نان/بحث گرانی آرد مطرح نیست

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

[heading]معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت آرد نیست، گفت: برنامه مفصلی داریم که امسال کیفیت نان را نسبت به سال‌های گذشته تا حد مطلوبی افزایش دهیم. [/heading]

علی قنبری در گفتگو با مهر در پاسخ به این پرسش که آیا خرید خوب گندم در سال‌جاری و کیفیت مناسب این محصول، بر روی کیفیت آرد دولتی تحویلی به نانوایان و نان موثر خواهد بود؟ اظهارداشت: کیفیت نان به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها خوب بودن کیفیت آرد است و ما به دنبال این هستیم که در آینده‌ای نزدیک این کار را انجام دهیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی، عوامل دیگری را در کیفیت نان موثر دانست و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت و وزارت بهداشت باید بر این مسائل نظارت داشته باشند.

قنبری با بیان اینکه ما باید نانوایان را آموزش دهیم، افزود: برنامه مفصلی داریم که امسال کیفیت نان رانسبت به سال‌های گذشته تا حد مطلوبی افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا احتمال تغییر قیمت آرد وجود دارد؟ افزود: فعلا قرار نیست چنین اتفاقی رخ دهد و برنامه خاصی در این زمینه نیست، ضمن اینکه چون این موضوع مهم است دولت درباره آن تصمیم گیری می‌کند.

معاون وزیر جهادکشاورزی درباره نرخ‌های خرید تضمینی تعیین شده برای محصولات کشاورزی اظهارداشت: انتظار وزارت جهادکشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران این بود که  که حداقل افزایش نرخ‌های خرید تضمینی به اندازه نرخ تورم یعنی حدود ۱۵ درصد باشد که این اتفاق رخ نداد، البته درحال حاضر این قانون است  و ما نیز از آن اطاعت می‌کنیم.

قنبری اضافه کرد: اگرچه توقع کشاورزان بالاتر بود اما نرخ‌های تعیین شده هم قیمت‌های بدی نیستند و با توجه به قیمت‌های جهانی مناسب هستند.

 

۱۲۹

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *