اهم اخبار

مغولستان به ایران گوشت صادر می‌کند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

در حالی که تقاضا برای واردات گوشت حلال از سوی ایران افزایش یافته است، شرکت کشتارگاهی کونتوگوان آجبای مغولستان امیدوار است بتواند با ایجاد یک مرکز ذبح اسلامی، صادرات گوشت به ایران را آغاز کند.

 

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی به نقل از رویترز، در حالی که تقاضا برای واردات گوشت حلال از سوی ایران افزایش یافته است، شرکت کشتارگاهی کونتوگوان آجبای مغولستان امیدوار است بتواند با ایجاد یک مرکز ذبح اسلامی، صادرات گوشت به ایران را آغاز کند.

بر اساس برآوردها، ۳۰ میلیون راس گوسفند، یعنی بیش از کشور نیوزیلند در مغولستان موجود است، اما تا همین اواخر این کشور فقط بخش کوچکی از محصولات گوشتی خود را به کشورهای دیگر صادر می کرد. اکنون مغولستان امیدوار است با افزایش اشتها برای خرید گوشت حلال، محصولات گوشتی خود را به کشورهای مختلف از جمله ایران که با محدودیت تولید داخل روبروست، صادر نماید.

شرکت کونتوگوان به همراه دو رقیب دیگر خود یعنی مکس ایمپکس و مکس مارکت در تلاش برای صادرات گوشت گوسفند به ایران هستند. به همین منظور، شرکت کونتوگوان یک مرکز ذبح حلال با ۲۰۰ کارگر راه اندازی کرده و انتظار دارد صادرات گوشت خود را از ۱۳۲۰ تن سال گذشته به دو برابر افزایش دهد.

اوتگون اردنه باوودورج، مدیر شرکت کونتوگوان گفت: «قبل از امضای قرارداد با یک شرکت ایرانی، ما تنها گوشت گوساله و اسب به سایر کشورها صادر می کردیم.»

در حال حاضر کارشناسانی از یک شرکت ایرانی و سازمان دامپزشکی ایران در این کشتارگاه مستقر شده اند. گوشت گوسفند پس از ذبح فریز شده و با کامیون از طریق روسیه و قزاقستان و در طی مدت حدود ۲ هفته به ایران می رسد.

مدیر بازرگانی شرکت ایرانی وارد کننده گفت، مغولستان هنوز باید فن آوری و مجتمع های کشتارگاهی خود را ارتقا ببخشد و کارکنان بیشتری را آموزش دهد.

حمید رضا کاوش، رئیس دفتر دامپزشکی استان خوزستان ایران که در این مرکز حضور دارد در این باره گفت: «من دام ها را قبل از ذبح کنترل می کنم و هیچ مشکل خاصی از نظر بیماری دام ندیده ام.»

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *