اهم اخبار

ممنوعیت واردات غلات از اوکراین تمدید شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

وزیر کشاورزی لهستان اعلام کرد: ممنوعیت واردات غلات از اوکراین تا ۱۵ سپتامبر تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی، وزارت کشاورزی اتحادیه اروپا همچنان به ممنوعیت واردات غلات از اوکراین حداقل تا ماه سپتامبر ادامه می یابد.

رابرت تلاس، وزیر کشاورزی لهستان اعلام کرد:‌کمیسیون اروپایی ممنوعیت واردات غلات از اوکراین را توسط کشورهای لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی و بلغارستان تا ۱۵ سپتامبر تمدید کرد.

ممنوعیت واردات این ۵ کشور که برای محصولاتی مانند گندم، ذرت، کلزا و آفتابگردان بود ۵ ژوئن منقضی شد.

وزیر کشاورزی لهستان تاکید کرده است که پیش‌نویسی را از طرف کمیسیون اروپایی در مورد ممنوعیت واردات ۵ محصول از اوکراین توسط ۵ کشور اروپایی دریافت کرده که اگرچه این یک پیش نویس است اما امیدوار است که این مقررات از فردا اجرا شود.

اتحادیه اروپا واردات از اوکراین را به این دلیل ممنوع کرده است که کشاورزان این منطقه می گویند واردات ارزان از این کشور به تولیدات داخلی آنها ضربه می زند.

کمیسیونر کشاورزی اتحادیه اروپا در ۳۱ می اعلام کرد که ممنوعیت واردات حداقل باید تا پایان ماه اکتبر با وجود مخالفانی که در اوکراین وجود دارد باید ادامه یابد.

سال گذشته اتحادیه اروپا عوارض گمرکی همه محصولاتی که از اوکراین وارد می شود را به مدت یکسال برداشته بود هدف اتحادیه این بود که از این طریق از اقتصاد اوکراین حمایت کند اما درنهایت این کار باعث سرازیر شدن محصولات ارزان قیمت شد که موج اعتراضات کشاورزان داخلی را در پی داشت.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: راشاتودی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *