اهم اخبار

میوه دربازار خریداری ندارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

تقاضای چندانی برای خرید میوه در بازار وجود ندارد.هندوانه تنها محصول پرمشتری ماه مبارک رمضان بوده که قیمت آن نسبت به هفته‌های اخیر تا حدودی کاهش یافته است.

 

 

حسن صابری، رئیس اتحادیه بار فروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از کاهش قیمت پیاز خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو پیاز در میدان مرکزی میوه و تره بار به یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان رسیده است که کاهش مجدد نرخ به زیان کشاورزان است.

وی درباره آخرین وضعیت قیمت میوه‌های نوبرانه افزود: هم اکنون هلو پیش رس وارد بازار شده و طی ۱۰ روز آینده مابقی میوه‌های نوبرانه عرضه خواهد شد.

صابری از کاهش قیمت گوجه سبز در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوجه سبز ۱۵ تا ۲۰ هزار و هلو پیش رس ۷ تا ۸ هزارتومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار با اشاره به اینکه تقاضای چندانی برای خرید میوه در ماه مبارک رمضان وجود ندارد، بیان کرد: هندوانه تنها محصول پرمشتری این ماه بوده که قیمت آن نسبت به هفته‌های اخیر تا حدودی کاهش یافته است.

صابری ادامه داد: با توجه به فراوانی عرضه بخشی از هندوانه تولیدی به بازار‌های هدف صادر می‌شود که این امر از زیان کشاورزان جلوگیری کرده است چرا که سال گذشته بخشی از هندوانه تولیدی به عنوان خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی با اشاه به اینکه گیلاس‌های موجود در بازار نرسیده است، بیان کرد: گیلاس‌های فعلی موجود در بازار به اصطلاح تلخک است و تا زمانیکه میوه قابلیت عرضه به بازار را پیدا نکند، شامل قیمت گذاری نیستند.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با توجه به افزایش تولید محصولات باغی، سرمازدگی اخیر تأثیری در عرضه ندارد.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت بازار سیب زمینی تصریح کرد: هم اکنون حداکثر قیمت هر کیلو سیب زمینی کهنه در میدان مرکزی میوه و تره بار ۳ هزار و ۵۰۰ و سیب زمینی نو ۵ هزار تومان است که با عرضه سیب زمینی گرگان، بازار این محصول متعادل می‌شود.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *