اهم اخبار

نان سنتی کشور در شهریور باکیفیت‌تر شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مرکز پژوهشهای غلات شرکت بازرگانی دولتی ایران در ارزیابی اخیر خود از کیفیت انواع نان سنتی کشور که از نمونه نان‌های تولید شهریور ماه انجام شده نمره کیفیت ۸۶٫۱ را ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه در سال‌های ۹۸ و ۹۹ با کیفیت‌تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ نمره نان کشور در حالی در شهریور ماه سال جاری نمره ۸۶٫۱ درصد گرفته که نسبت به گذشته با کیفیت‌تر شده است .

در شهریور ماه سال گذشته نمره کیفیت ۸۳٫۸ و در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ نمره کیفیت ۸۵ درصد بوده است که همه این نمرات کیفی در محدوده خوب قرار دارند.

بر اساس گزارش مرکز پژوهشهای غلات در شهریور ماه سال جاری از ۴ نوع نان سنگک، بربری، تافتون و لواش ۹۶۶ نمونه مورد آزمایش قرار گرفت و نمره کیفی ۸۶٫۱ برای این نوع نان‌ها ثبت شد.

سنجش و ارزیابی از نان سنتی در کشور در هر ماه توسط این مرکز منطبق با استاندارد سازمان ملی استاندارد به شماره ۲۶۲۸ نان‌های سنتی انجام می‌شود.

نمونه‌برداری از این نان‌ها در استان‌ها با در نظر گرفتن پراکنش جغرافیایی واحدهای نانوایی و نوع نان تولید انجام می‌شود و نمره کیفیت با روش ارزیابی حسی تعیین و به مرکز پژوهشهای غلات اعلام ‌شود.

هدف از سنجش کیفیت نان توسط مسئولین کنترل ادارات غله و خدمات بازرگانی استان‌ها، پایش کارشناسی کیفیت نان کشور و انجام اقدامات لازم برای ارتقای کیفیت است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: شرکت بازرگانی دولتی ایران

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *