اهم اخبار

نایب رئیس شورای ملی زعفران: خرید توافقی زعفران با هدف حمایت از کشاورزان

بدون دیدگاه

غلامرضا میری گفت: در فصل برداشت، سازمان تعاون روستایی با هدف حمایت از کشاورزان، تعدیل بازار و جلوگیری از افت قیمت اقدام به خرید توافقی زعفران می کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامرضا میری گفت: بنابر آمار تا ۸ اردیبهشت، ۳ تن و ۴۰۰ کیلو از مجموع ۶ هزار کیلوگرم زعفران صادراتی با نرخ هرکیلو ۹۴ میلیون تومان در بورس کالا به فروش رسیده است.

به گفته او، در زمانیکه که عرضه زعفران در بازار محدود است، سازمان تعاون روستایی با عرضه زعفران های از قبل خریداری شده در بورس کالا، موقعیت مناسبی را برای صادرکنندگان ایجاد می کند.

میری نرخ هرکیلو زعفران دسته را ۶۸ میلیون تومان، پوشال ۸۵ تا ۹۰ میلیون تومان، سرگل ۹۰ تا ۹۳ میلیون تومان و نگین ۹۴ تا ۱۰۲ میلیون تومان اعلام کرد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: با توجه به آنکه زعفران نو ۵ ماه آینده به بازار عرضه می شود و اکنون محصولی در دست کشاورزان نیست، از این رو بعید به نظر می رسد که قیمت زعفران در بازار کاهش یابد.

او با بیان اینکه خرید توافقی زعفران راهکار مناسب حمایت از کشاورزان محسوب می شود، افزود: تعاون روستایی در زمان برداشت محصول با خرید توافقی بدنبال حمایت از کشاورزان، تعدیل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت است.

میری با بیان اینکه زعفران های مانده در انبار تعاون روستایی به پایان رسید، گفت: در فصل برداشت محصول، سازمان تعاون روستایی باید تسهیلات در اختیار کشاورزان و صادرکنندگان قرار دهد که این امر در تعدیل و تنظیم بازار اثر گذار است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *