اهم اخبار

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی ایران: با احیای وزارت بازرگانی نظارت بر اجناس و بازار بهتر صورت می‌گیرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس هیئت مدیره شرکت سبزی ایران می‌گوید: بهره جستن از توانمندی‌های بخش خصوصی می‌تواند در زمان جداسازی دو وزارتخانه تاثیر به سزایی در ایجاد ساختارهای پایه با نگاه به تعامل بخش خصوصی دولت در آینده اداره این نهادها داشته باشد.

دکتراحمد فتح الهی در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی “اگروفودنیوز”  در خصوص تفکیک وزارت صمت و احیای وزارت بازرگانی گفت: این موضوع نیاز به کارشناسی و برنامه ریزی مدون، اساسی و راهبردی دارد زیرا که گستردگی در این وزارتخانه آنقدر زیاد است که امورات این ارگان را دچار اختلال و کندی کرده است.

این تولید کننده و کارآفرین صنایع غذایی افزود: وزارت صمت پاسخگوی این حجم از کار نیست و مدیران مربوطه نمی‌توانند پاسخگوی کارها باشند، همین مسئله باعث شده وزارتخانه‌ای عریض و طویل با کارآیی پایین و عملکرد غیر اصولی داشته باشیم.

رئیس هیئت مدیره گروه اقتصادی ایرانیان ادامه داد: تفکیک بخش بازرگانی از وزارت  صمت در دولت قبل هم مطرح بود، ولی به دلایلی انجام نپذیرفت. اما اکنون نیاز مبرم به تفکیک وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی می باشد.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی ایران تصریح کرد: باید در نظر داشت، تشکیل یک وزارتخانه جدید موانع و مشکلاتی را به همراه دارد که باید زیرساخت‌های آن مخصوصا در امور مدیریت به خوبی فراهم گردد، چرا که ما همیشه در امور مدیریت کلان در ادارات و سازمان‌ها مشکل داشته ایم و بدون کارشناسی و تخصص اعمال سلیقه می‌گردد و مدیریت می‌شود.

این فعال صنایع غذایی افزود: ایجاد وزارت بازرگانی که قبلا هم وجود داشت کار زیبایی است. چرا که هر چه وزارتخانه‌ها کوچک و تفکیک شوند، تصمیم‌گیری و مصوبات انجام گرفته در آنها بهتر کارشناسی می‌شود و کارها به صورت تخصصی تر پیش می‌رود، به شرطی که موازی کاری صورت نگیرد .

فتح الهی ادامه داد: اگر وزارت بازرگانی مستقل شود بهتر می‌توان اهداف عالی کشور را در بحث اقتصادی و بازرگانی و نظارت بر اجناس و بازار را کنترل کرد و همچنین می‌توان مشکلات در مورد تصمیم‌گیری ها و تصمیم‌سازی‌ها و جلوگیری از رانت‌ها و فسادهای اداری را سر و سامان داد و هدایت کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت سبزی ایران در پایان گفت: بهره جستن از تجارت و توانمندی‌های بخش خصوصی می‌تواند در زمان جداسازی دو وزارتخانه تاثیر به سزایی در ایجاد ساختارهای پایه با نگاه به تعامل بخش خصوصی و دولت در آینده اداره این نهادها داشته باشد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.